Loksa linnavolikogu esimeheks sai taas REIN HEINA

2766

IRL pakkus esimehe kandidaadiks AIRI ÖÖSALU.

Loksa linnavolikogu esimees REIN HEINA.

Loksa linnavolikogu istung toimus neljapäeval, 31. oktoobril traditsioonilisel ajal – kell 17.30. Istung kulges kiirelt, kestis paarkümmend minutit.

Oma volitused volikogu liikmena olid peatanud Tiina Murdvee, Andres Kaskla, Ljubov Karofeld , Galina Nikitina ja Ljudmilla Tursk Kesk­erakonna nimekirjast. Nende asendusliikmetena on volikogus samast nimekirjast Rainer Lapp, Heiki Tudre, Vladimir Deulin, Õnne Teern ja Lauri Metus.

Volikogu esimehe valimised viis läbi linnasekretär Karin Kask koos valimiskomisjoni liikmetega.

Esimesena esitas kirjaliku ettepaneku volikogu esimehe kandidaadi kohta Ilmi Ternovskaja IRLi nimekirjast – valida sellele kohale Airi Öösalu Keskerakonna nimekirjas. Lauri Metus Keskerakonnast esitas Rein Heina kandidatuuri. Kui linnasekretär küsis kandidaatidelt, kas on nõus, lausus Airi Öösalu, et ei ole nõus.

Salajasel hääletamisel sai Rein Heina 10 poolthäält, 5 olid vastu.

Edasi juhatas istungit volikogu esimees Rein Heina. Ta tänas usalduse eest ja sõnas: „Loodan, et  töö  saab  olema  edukas  ja selles osalevad ka IRLi saadikud.“

Ta tegi ettepaneku volikogu aseesimeest mitte valida: „Kui linnavalitsus on kinnitatud, siis tuleb volikogusse see koosseis, kes hakkab tööle edaspidi ja valib omale aseesimehe.“

Sellega olid nõus 11 volikoguliiget, vastu olid 4.

Linnapea Värner Lootsmann esitas linnavalitsuse lahkumispalve ja ütles, et töötab kuni uue kinnitamiseni. Volikogu võttis selle teadmiseks.

Sõnumitooja küsimusele, miks IRL pakkus volikogu esimehe kohale Keskerakonna nimekirja inimese, vastas Ilmi Ternovskaja: „Airi Öösalu on juriidilise haridusega, nõustab Loksa Rohuaia tänava kolme maja. Ta on inimeste suhtes vastutulelik. Teadsime, et ta ei soovi volikogu esimeheks kandideerida, aga seadsime ta kandidatuuri ikka üles, et juhtida tähelepanu, Loksa volikogus on teisigi inimesi, kes võiksid olla volikogu esimehe ametis.“ 

Valimistega sai Loksa linnavolikogusse Keskerakond 11 ja IRL 4 kohta. Loksa linnavolikogu järgmine istung on kolmapäeval, 6. novembril.
Rein Heina on pärit Haapsalust, Loksal elab 1984. aastast. On töötanud Loksa kolhoosis, 1988. aastast läks tööle Loksa laevatehasesse, oli seal aastaid personalijuht. Alates 1986. aastast sai temast Loksa rahvasaadikute nõukogu liige. Loksa linnavolikogu esimees on olnud aastatel 1993-2002 ja alates 2006. aastast tänini. Kuulub Eesti Keskerakonda.

Eelmine artikkelTeeme koos riigi, Stenbockide ja vallaga Kolga mõisaansamblist Lahemaa rahvuspargi uue keskuse
Järgmine artikkelJoaveski rahvamaja avapeol mängis legendaarne bänd VESKIPOISID