AGO KATVEL korraldab taas Kuusalu valla korvpalliturniiri

1782
AGO KATVEL on sageli kohtuniku rollis.

„Treeneriks end ei pea, olen võrkpallimeeskonna kapten,” ütleb MTÜ Kolga Palliklubi juhatuse liige AGO KATVEL.

Käesoleval hooajal alustati Kuusalu valla korvpalliturniirile registreerimisega varakult, tähtaeg oli 12. november. Kirja on pannud 8 võistkonda, nagu oli ka aasta alguses, kui pärast kümneaastast pausi otsustati korvpalliturniir uuesti käima panna. Erinevalt eelmisest korrast ei osale seekord Kolga ega Kuusalu keskkooli tiimid.

Peakorraldaja Ago Katvel Kolga Palliklubist räägib, et kevadel pärast võistlusi paluti osalejatel täita ankeet ning vastustest selgus, et sooviti jaotada turniirimängud pikema aja peale, nii saaksid kõik võistlejad omavahel läbi mängida. Esimesel korral olid meeskonnad jaotatud kahte alagruppi ja osadel tiimidel, kes edasi ei pääsenud, oli võimalus teha vaid kolm mängu.

Kuna turniir kestab kauem, alustati novembris. Selle nädala esmaspäeval said meeskondade esindajad kokku, et kooskõlastada mängugraafik ja muud korralduslikud küsimused.

Kuusalu vald toetab turniiri 6000 krooniga. Osalustasu on iga võistleja kohta 100 krooni. Ago Katveli sõnul läheb see raha peamiselt kohtunikutasuks – kutsutakse üks kohtunik väljastpoolt ning iga võistkond paneb välja oma kohtuniku.

Mängitakse Kuusalu spordikeskuse saalis, mille eest üüri ei pea maksma. Ka saab tasuta käia saunas ja pesemas.

Pallimäng – see on sõltuvus
MTÜ Kolga Palliklubi asutasid 2006. aastal Ago Katvel, Signe Teesalu ja Kaupo Rahu – et oleks organisatsioon kohaliku spordielu edendamiseks ja ürituste korraldamiseks. Klubi nime all võistlev  Kolga võrkpallimeeskond on koos käinud üle 15 aasta.

Ago Katvel: „Seltskond on suuresti sama nagu siis, kui 1995. aastal lõpetasin Kolga keskkooli. Oleme saanud vanemaks, uusi mängijaid on tulnud juurde.

Kolga võrkpallimeeskond ja – naiskond osalevad harrastajatele mõeldud rahvaliigas. See on omakorda jagatud tugevamaks ehk A- ja nõrgemaks B-kategooriaks. Meie mängime B-grupis, mis on jaotatud maakondade kaupa tsoonideks. Harju tsooni kuuluvad 12 võistkonda, ka Aruküla ja Kehra. Ühel korral oleme jõudnud oma tsoonis finaali, sel hooajal võiks saada nelja parema hulka.”

Ehkki Ago Katveli nimetatakse Kolga meeskonna treeneriks, kinnitab ta ise, et on vaid mängijaid kokku kutsunud ja pallimängu elus hoidnud. Kaupo Rahu käib praegu treenerite kursustel.

„Hakkasime palli mängima Kolga kooli endise direktori Enn Siimu käe all, hiljem treenis meid kehalise kasvatuse õpetaja Signe Teesalu. Ei kujuta ette, et ei mängiks palli. See on kui haigus, sõltuvus. Kogu aeg olen teinud sporti, ei oska ilma olla,” sõnab Ago Katvel.

Palgalisi töötajaid palliklubil ei ole, kõik tegutsevad vabatahtlikult. Ka valla korvpalliturniiri korraldamine, mida seekord tehakse koos Allan Lainega Kuusalust ning Kuusalu spordikeskusega, on omal vabal tahtel.

Töökoht on Ago Katvelil ligi 12 aastat Balti Spoonis, on seal logistik. Ta märgib, et üks harrastus on veel – ehkki elab Kolgas, käib Jumindal, oma vanavanemate kodukülas, koos Karli Lambotiga kalal.

„Olen harrastuskalur, käin merel nädalavahetustel ja ühe võrguga. Aga see on ka otsekui sport, kui ikka vähegi aega ja ilma on, siis lähen merele.”

Eelmine artikkelPõles suur lõke
Järgmine artikkelKolga kooli teatritrupp võitis Tähetund 2010 peapreemia