Kuusalu valla kultuuripreemia sai „Odüsseus“ ja spordipreemia TANEL PAABO

6477

Kuusalu vallavolikogu ja -valitsus tunnustasid 2012. aasta tublimaid kultuuri- ning spordiinimesi 8. korda.


Tiitlisaajad-laureaadid: ANU KIRSMAN, KADI KATARIINA SARAPIK, TANEL PAABO, KRISTIN PARVE, JOONAS PÜRG, SAIMA KALLIONSIVU, KAROL RAHUOJA, ELLE ARDEL, KAISA LINNO, AITA KARJATSE, TRIIN LÕHMUS ja OTT KASK. Foto Rasmus Merivoo

Tänavune tänuüritus toimus Kolgaküla rahvamajas laupäeva, 5. jaanuari õhtupoolikul. Korraldas Kuusalu Filmiklubi.

Esinesid Kuusalu kooli õpilased ja vilistlased helilooja Raimond Valgre teemalise etendusega, milles tehti vaheaegu, et kutsuda lavale tunnustuse pälvinud inimesi.

Kategooriate nominente tutvustasid ja parimaid kuulutasid välja ning andsid üle preemiad-meened Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi ja volikogu esimees Andres Paomees.

Seekord said kõikide kategooriate tublimad auhinnaks klaasist küünlajalad, millele olid graveeritud nimi ja tiitel.

Kuusalu Filmiklubi juht, režissöör Rasmus Merivoo oli filminud ja monteerinud iga autasustatu kohta videoklipi kommentaariga abilistelt-sõpradelt. Tema vastutas ka tänupeo helitehnika, valgustuse ja etenduse ajal näidatud fotomontaaži eest.

Õhtujuht oli Kuusalu kooli vilistlane, ajateenija Joonas Pürg, kes viibis parasjagu puhkusel.

Avakõne pidanud vallavanem Urmas Kirtsi kiitis, et 2012. aasta oli kultuurivaldkonnas sündmusterohke ning ka paljudele sportlastele edukas.

Aasta kultuuritegu 2012 – Kuusalu koolide lavastus „Odüsseus“
Koos aasta kultuuriteo tiitliga anti üle kultuuripreemia 320 eurot. Selle sai Kuusalu keskkooli ja kunstide kooli ühisprojekt, Eino Tambergi noorpõlveopereti „Odüsseus“ lavastus, mida kevadel mängiti Kuusalu kooli aulas 6 korda. Lavastusse olid kaasatud kokku sadakond noort muusikut, lauljat, näitlejat.

Preemia vastuvõtmiseks kutsuti lavale opereti lavaletoomise idee autor Kadi Katariina Sarapik, lavastaja Saima Kallionsivu, dirigendid Ott Kask ja Taavi Esko ning peaosatäitjad Kristin Parve ja Joonas Pürg.

Kadi Katariina Sarapik tänas kõikide tegijate nimel ning sõnas: „2042. aastal teevad Kristin ja Joonas ürituse „Odüsseus 30“. Mina tulen karkudel, luuaga või millega iganes. Tõstate mu tooliga sisse.“

Vallavanem nimetas ka graafik Krista Simsoni, kes tegi lavastuse kujunduse ja kavalehe. Videoklipiga näidati stseeni „Odüsseuse“ proovist.

Aasta spordipreemia 2012 – Kuusalu karateka TANEL PAABO
Aasta spordipreemia on samuti 320 eurot. Selle sai Audentese spordigümnaasiumi 10. klassi õpilane Tanel Paabo karateklubist Budo. Talle on antud Eesti aasta karateka tiitel ning on maailma reitingutabelis 3. kohal.Tema mullused tiitlid oma vanuseklassis on: Euroopa meister, Eesti mitmekordne meister, mitmete rahvusvaheliste meistrivõistluste võitja Rootsis, Suurbritannias, Austrias, Valgevenes, Soomes. Eesti Olümpiakomitee andis talle tänukirja kõrgete sportlike saavutuste eest.

Videoklipis kiitis Tanel Paabo töökust Eesti Karateliidu kohtunik Margus Soom.

Aasta naissportlane – KAROL RAHUOJA
Valla parimaks naissportlaseks kuulutati Kuusalu kooli vilistlane Karol Rahuoja, kes saavutas Eesti noorsoo sisekergejõustiku meistrivõistlustel kaugushüppes 2. ja kolmikhüppes 3. koha. Ta on Tallinna Tehnikaülikooli 3. kursuse tudeng. Võistleb Kuusalu Spordiklubi all, alates sügisest juhendab teda Audentese spordikooli treener Huko Linnas. Videoklipis tunnustas oma õpilase tublidust senine treener, Kuusalu kooli kehalise kasvatuse õpetaja Margit Jäetma.

Aasta meessportlane – TAAVI TŠERNJAVSKI
Parima meessportlase tiitli sai Loksa gümnaasiumi 11. klassi õpilane, kümnevõistleja Taavi Tšernjavski, kes ise tänupeol kohal ei olnud, kuna viibis võistlustel.

Ta on Eesti noortemeister. Saavutas 2012. aasta alguses Balti matšil kümnevõistluses A-vanuseklassi arvestuses esikoha 7128 punktiga ning seitsmevõistluses esikoha 5103 punktiga, mis on ta isiklik rekord.

Videolõigus sõnas tema treener, Loksa kooli kehalise kasvatuse õpetaja Aarne Idavain, et noormees sai mullu vigastuse, tekkis pooleaastane võistluspaus.

Nüüd harjutab, et võistlusvorm taastuks ja saaks osaleda Euroopa meistrivõistlustel.

Aasta treener – ELLE ARDEL
Aasta treeneriks nimetati Kuusalu keskkooli kauaaegne kehalise kasvatuse õpetaja Elle Ardel aastatel 1966-2012 tehtud treeneritöö eest.

Ta kinnitas tänusõnavõtus, et Kuusalu kool on olnud tema ainus, aga samas väga hea töökoht: „On tõesti mõnus, kui su töökoht ja hobi on ühendatud.“

Filmiklipis meenutasid Elle Ardeli tööletulekut Kuusalu kooli endised kolleegid Laine Kadajas ja Menda Kirsmaa. Nende humoorikad mõttekillud võeti vastu suure aplausiga.

Aasta külaelu edendaja – ANU KIRSMAN
Aasta vabatahtlikuks 2012 nimetati Kuusalu Matkaseltsi juht Anu Kirsman projekti „Kogume tervist“, spordiajaloo näituse ja külade kümnevõistluse organiseerimise ning läbiviimise eest.

Anu Kirsman ütles, et üllatuslikult kujunes spordiajaloo näituse kokkupanek kõige huvitavamaks. „Kogume tervist“ projekti lõpus on plaanis korraldada eraldi tänuüritus.

Videos sõnas Ene Tamman Kuusalu Matkaseltsist, Anu Kirsmani jaoks on tähtis, et inimesed teeksid midagi ühiselt.

Aasta vabaühenduste ühendaja – KAISA LINNO
Kolgaküla Kultuuriseltsi tegevjuht Kaisa Linno sai vabaühenduste ühendaja tiitli Kuusalu valla vabaühenduste ümarlaua ühendamise eest. Tema algatusel ja Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toel viidi vallas läbi MTÜde koostööd edendav projekt.

Kaisa Linno tulekust Kolgakülla rääkis filmiklipis näitleja ja kultuuriseltsi liige Paul Laasik, kes sõnas, et Kaisa Linno oskab inimesi endaga kaasa tõmmata, tal tulevad ideed nagu kaevust.

Aasta vabatahtlik – TRIIN LÕHMUS
Kuusalu lasteaia Jussike hoolekogu esimeest Triin Lõhmust tunnustati aasta vabatahtliku tiitliga lasteaia mänguväljaku projekti organiseerimise eest.
Lasteaia direktor Astrid Meister lausus videos, et esmapilgul teostamatu sai ellu viidud, Triin Lõhmuse eestvedamisel saadeti laiali 100 kirja palvega toetada annetustega mänguväljaku rajamist, ta suhtles paljude ettevõtjatega ka isiklikult. Kogumaksumus üle 12 000 euro, millest 9907 tuli annetuste ning mitmesuguste heategevusürituste abil, puudujäänud summa andis Kuusalu vald.         

Aasta pärimuskultuuri talletajad – AITA KARJATSE ja LAINE KADAJAS
Aasta pärimuskultuuri talletajateks nimetati Aita Karjatse ja Laine Kadajas raamatu „Kuusalu kihelkonna rahvariiete valmistamine“ eest. Auhinna võttis vastu Aita Karjatse, kes kutsus üles, et hakataks rahvariideid tegema ning lisama oma mustreid.

Kuusalu valla aukodanik Veljo Tormis nimetas videolõigus seda raamatut õpikuks ja tänas koostajaid.

Tunnustus vabatahtlikele päästekomandodele
Auhinnad olid ka vabatahtlikele päästjatele: Kuusalu komandole, Pärispea ja Tapurla merepäästerühmadele.

Auhinnad võtsid vastu Kuusalu vabatahtliku päästekomando asutamist organiseerinud Mait Kröönström, kes kuulub MTÜ Kuusalu Vabatahtlike Seltsi juhatusse, ning MTÜ Pärispea Vabatahtlik Päästeselts juhatuse liige Asko Aug. Tapur­la merepäästjate esindajat kohal ei olnud.

Eelmine artikkelTahmapõleng Kursi külas
Järgmine artikkelMustjõel tuleb meeleavaldus lageraie vastu