Kuusalu valla külade kümnevõistluse võitis Kolgaküla

2156

Tänavu 5. korda toimunud külade kümnevõistlusel osales 12 võistkonda, nagu oli ka mullu.

Tulemused
1. koht – Kolgaküla (kapten Jane Vahtras) 187 punkti, 2. Poolsaar (kapten Mihkel Adler) 177,5 punkti, 3. Parksi Dva-Z-Dva (kapten Aap Allmägi), 4. Kolga Gäng (kapten Erik Järvi) 162 punkti, 5. Juminda Julged (kapten Ago Katvel) 160,5 punkti, 6. Vihasoo Vihased (kapten Alex Tammemäe)150,5 punkti, 7. Vanaküla (kapten Janno Roopa) 142, 8. Kaberla Lõvid (kapten Aivar Pärnasalu) 141,5 punkti, 9. Kuusalu Küla Kälimehed (kapten Kertu Priilinn) 138 punkti, 10. Kodasoo + ja – kümme (kapten Katrin Pahk) 128,5 punkti, 11. Rummu Vangid (kapten Heino Seinoja) 121,5 punkti, 12. Kuusalu (kapten Ravo Tibar) 114,5 punkti.
Alade parimad
Võrkpall – Kolgaküla (Sten Vahtras, Kaspar Kipp, Taavi Tšernjavski, Jane Vahtras, Signe Teesalu, Karmo Peetermann, Siiri Rannar); kalapüük – Juminda Julged (Hannes Rebase); koroona – Poolsaar (Ragnar Piibemann, Liis Laanela); sõudeergomeeter – Parksi Dva-Z-Dva (Age Allmägi, Andreas Tulmin; parim naine Reesi Kuslap (Poolsaar), parim mees Andreas Tulmin); ujumine – Vihasoo Vihased (Alex Tammemäe, Kristi Tammemäe); kabe – Kolga Gäng (Kaarel Kuum); vibulaskmine – Parksi Dva-Z-Dva (Age Allmägi, Toomas Kurg, parim mees Mihkel Adler (Poolsaar), parim naine Age Allmägi); jalgpalli täpsuslöögid Kolgaküla (Sten Vahtras, Kadri Oru, parim mees Sten Vahtras, parim naine Kelly Rosen (Poolsaar)); lauatennis – Kolgaküla (Sten Vahtras); köievedu – Kolgaküla (Taavi Tšernjavski, Riho Teesalu, Jane Vahtras, Kadri Oru, Kaspar Kipp, Signe Teesalu, Kadi Padar, Martin Rumm, Valter Sirtse, Siiri Rannar).

Võistluste lõpetamisel Rihumäel spordikeskuse ees, kui võidukarikad olid välja jagatud ja osalejad tänatud, tänasid võistlejate esindajatena Heli Perg Kodasoost ja Heli Pärnasalu Kaberlast lilledega omakorda peakorraldajat Anu Kirsmani MTÜst Kuusalu Matkaselts ja kohtunikku Pille Plakki. Ka tänati korraldustiimi kuulunud Heinar Hurti, Kadi Allikut, Enn Kirsmani ja Tiina Kruusbergi.
Pille Plakk: „Anu helistas möödunud nädala peaaegu igal õhtul, et mida teeme, ühtegi võistkonda ei ole registreeritud. Rahustasin, et küllap tulevad ja tulitegi. Edaspidi teeme nii, et igal juhul külade kümnevõistlused toimuvad.“
Anu Kirsman kommenteeris pärast Sõnumitoojale, tema jaoks oli murettekitav, kui sai teada, et valla suurematest alevikest, Kuusalust ja Kiiust võistkondi osalema ei tule ning teiste suhtes ka polnud kindel. Registreerima hakati alles kolmapäevast, selleks ajaks pidi kõik vajalik olema võistlusteks tellitud.
Ta kiitis, tore on see, et viis võistkonda on osalenud kõigil viiel kümnevõistlusel: Kolgaküla, Parksi, Kolga, Juminda ja Kaberla: „Head meelt teeb, et võistlemas ja oma külasid esindamas oli palju noori, mis näitab, et järgmised põlvkonnad tunnevad huvi, on ühtekuuluvustunnet ja pealehakkamist. Kahjuks on nii, mida suurem koht, seda vähem ühtekuuluvustunnet.“
Ka tänavu olid külade kümnevõistluse alad jagatud kahele päevale. Laupäeval, 16. augustil toimusid lisaks kalapüügile võrkpalli esimesed läbimängud ja koroonavõistlus. Võrkpalli finaalid ning teised 7 ala olid pühapäeval: kabe, lauatennis, jalgpalli täpsuslöögid, vibulaskmine, jõukatsumine sõudeergomeetril ning köievedu.
Üldvõidu saavutas Kolgaküla. Teise koha sai Viinistu ja naaberkülade noorte võistkond Poolsaar, kolmanda Parksi Dva-Z-Dva.
Võitja selgus viimase ja kõige emotsionaalsema võistlusalaga, köieveoga. Enne seda olid kolme parima võistkonna tulemused enamvähem võrdsed.
„Eelmisel neljal korral on Kuusalu valla külade kümnevõistlust toetanud Leader-programm. Seekord oli suurim toetaja kohaliku omaalgatuse programm. Toetust anti ka Kuusalu valla eelarvest ja suur abi oli sellest, et Kuusalu Matkaselts ei pidanud tasuma spordikeskuse kasutamise eest üüri. Aitas ka Indrek Sei Ujumiskool,“ rääkis Anu Kirsman.
Uued tulijad
Kolm võistkonda osalesid esmakordselt. Kuusalu nime kandnud tiim koosnes mitmete külade esindajatest ja ka kaugemalt sõpradest. Selle pani kokku Ravo Tibar Kiiust. Ta rääkis, et sai külade kümnevõistlusest siis teada, kui kuulis, sõber Raul Udeküll läheb Rummu küla võistkonnaga osalema: „Tekkis mõte, et läheme ka võistlema. Sellise nime võtsime, kuna oleme põhimõtteliselt kõik Kuusalu vallast, aga eri kohtadest. Üsna kehvade tulemustega võistlesime, võrkpallis võtsime kõigilt vastu sõbralikud kaotused. Järgmisel aastal oleme jälle kohal ja siis võtame juba tõsisemalt.“
Võistkonna Rummu Vangid moodustas  külavanem  Heino  Sein­oja. Ta jutustas, et plaan oma külaga kaasa teha tekkis aasta tagasi, kui Sõnumitoojast lugesid võistluste tulemusi: „Vahepeal oli kahtlusi, kas ikka saame tiimi kokku. Tallinnast tuli abijõudu ja ka Kuusalust. Suhteliselt tagasihoidlikud tulemused on, võib nimetada tutvumisaastaks, tuleval korral hakkame varakult ja tõsisemalt harjutama. Muidu on väga lõbus, meeldib, et ka lastele on võistlusi.“
Vihasoo Vihaste võistkonna nime kohta sõnas kapten Alex Tammemäe: „See tähendab, oleme vihased, et varem osalesime teistes võistkondades, mitte üheskoos enda küla nime all. Rõõmu teeb, et võrkpallis võitsime eelmise aasta võitjaid, see on meie jaoks suur asi. Üllatavalt kõrgele kohale jõudsime. Lahe on, et üldkokkuvõttes võitis Kuusalu valla idaplokk.“
Kolgaküla esinduse pidulik vastuvõtt rahvamaja ees
Kolgaküla võistkonna kapten Jane Vahtras sai pärast autasustamist telefonikõne, et külavanem Kalle Aasrand kutsub kogu nende võistkonna rahvamaja juurde vastuvõtule.
Kui peavõidu saanud võistlejad saabusid autodega ühises rivis ja tuututades rahvamaja ette, ootasid neid trepi kõrvale kaetud laual šampanja ja kommid. Külavanem ütles, et info võidu kohta liikus kiiresti. Koos Kaisa Linnoga hakati ruttu toimetama, et võitjad väärikalt vastu võtta ja tänada.
Kolgaküla sportlased olid eriti uhked võrkpallis saavutatud võidu üle. Võrkpallivõistkonnas osalesid nende külast kaks noormeest, keda võib nimetada proffideks võrkpalluriteks – Sten Vahtras ja Kaspar Kipp, kes mängivad Selveri võrkpallimeeskonnas. Ehkki oli kahtlustajaid, et Kaspar Kipp oli niiöelda võõrsilt toodud abijõud, kinnitas ta ise, et on Kolgakülaga seotud. Ta on kümme aastat suvitanud oma vanaema talus.
„Üldvõidu tõid Kolgakülale multifunktsionaalsed sportlased,“ kommenteeris ta. Köieveos aitasid võistkonda kaasavõetud õhukesed töökindad. Võistlustingimustes kindaid ei keelatud ning neid kasutasid ka mõned teised, kuid mitte kogu võistkonnaga.
Kapten Jane Vahtras kinnitas, võidule võis aiata ka see, et tiimi koosseis mõeldi hoolega läbi.

Eelmine artikkelSPORDIUUDISED
Järgmine artikkelMallavere kirglik teevaidlus