Kuusalu valla külade kümnevõistluse kavas on ujumine

2548

„Asendasime ujumisega kuulijänni, mis eelmisel aastal sõltus kõige enam võistleja sportlikust vormist ja kogemusest,“ selgitab peakorraldaja ANU KIRSMAN.

Kuusalu valla külade kümnevõistlus toimub kolmandat korda ning tavapärasel ajal – võrkpallis ja kalapüügis võisteldakse 19. augustil, võrkpalli ning ülejäänud 8 alaga jätkatakse 20. augustil. Kohtumispaik on taas Kuusalu Spordikeskus.

Ka seekord toetab ettevõtmist ELi Leader-programm, millest on MTÜ Kuusalu Matkaseltsi projektile lubatud 3767,49 eurot.

Külade esinduste võistlus-­alad on lisaks võrkpallile, kalapüügile ja ujumisele veel lauatennis, korvpalli vabavisked, köievedu, sõudeergomeeter, kabe, saapavise ning vibulaskmine.

MTÜ Kuusalu Matkaselts juht Anu Kirsman: „Tegime pärast eelmist võistlust uuringu, paljud võistkonnad tahtsid, et midagi ei muutuks. Kuid kuulijänn oli kõige ebavõrdsem, loodame, et ujumises ei tule vahed niivõrd suured, võistkonda kuuluvad mees ja naine, start on veest, stiil on vaba.“


MTÜ Kuusalu Matkaselts juht ANU KIRSMAN.

Anu Kirsman julgustab külasid osalema: „Ei maksa karta, kui pole trenni teinud ega tippvormis. Kes on osalenud, pole kahetsenud. Kui soovite treenida, on aeg alustada. Tean, et Kodasoo küla näiteks käib võrkpalli harjutamas.“

Ta loodab, et külad registreerivad end võistlustele varakult ega jää päris viimasele minutile.

„Kogemus näitab, et enamik paneb end kirja viimasel hetkel. Tänavune viimane hetk on reede, 17. august,“ toonitab peakorraldaja. 

Esmakordselt on tegevused lastele – 20. augustil kell 10-13 tegelevad lastega MTÜst Noorte Vägi Marju Jaanimäe ja Monika Soosaar ning Kuusalu Spordikeskusest Ott Soon. Korraldatakse matk, meisterdatakse ja ujutakse.

Täpsemat infot saab võistluste kohta Kuusalu Matkaseltsi kodulehelt www.matkaselts.ee.

Matk „Rattaga külla“
Kuusalu Matkaseltsi teine traditsiooniline ettevõtmine on jalgrattamatk „Rattaga külla“ jaanipäeval, 24. juunil. Tänavu külastati Pärispea poolsaare külasid.

Anu Kirsmani sõnul oli osalenuid hoolimata vihmasest ilmast üllatavalt palju, koos lastega kokku 84. Kaasa tegi tavapärane fännirühm, aga oli ka võõraid ja kaugemalt inimesi.

„Lahe oli vastuvõtt Suurpea külas. Külavanem Õie Kivi sõitis koos tütre Õnne Arbaga algusest peale kaasa. Suurpeal süüdati lõke, kingiti lilled ja šokolaaditahvel. Väga toredasti võeti meid vastu ka Pärispea kordatehtud seltsimajas. Käisime veel Purekkari neemel, sealgi olid paljud esimest korda.

Viinistu koduloomuuseumis oli väga huvitav, kuulasime hoolega Urve Toompuu juttu,“ meenutab ta.

„Rattaga külla“ matka toetas Kuusalu vald 200 euroga.

Pikem projekt „Kogume tervist“

Matkaselts jätkab Elukestva Õppe Arendamise SA Innove vahendusel Euroopa Sotsiaalfondist toetatud kolme-etapilise projektiga „Kogume tervist“, mille eesmärk on suunata tööealiste inimeste terviseteadlikku käitumist ja arengut. Toetussumma on 18 196 eurot.

Esimene pooleaastane etapp lõppes juunikuus jalgsimatkaga 10 või 20 kilomeetri pikkusel rajal. Osalejaid oli üle 40.  

Märtsist maini toimusid treeningud ujumises, joogas, kepikõnnis, tervistavas võimlemises ja rattasõidus. Kokku käis treeningutes üle saja inimese, nad kõik said preemiaks ja edasise tegevuse julgustuseks kollased T-särgid „Kogume tervist“. Kui juurde arvata seminaridel ja matkadel käinud, tegi esimeses etapis kaasa paarisaja inimese ringis.

Teine etapp algab sügisel, esmalt tuleb taas tutvustav seminar.

Küsimusele, miks ta projekte kirjutab ja mitmeid ettevõtmisi korraldab, vastab Anu Kirsman, et talle meeldib organiseerida ja midagi ära teha: „Kui millegagi on alustatud, ei saa pooleli jätta. Süsteemid on paika loksunud ning välja on kujunenud grupp abilisi, kes teevad seda rõõmuga.“

Eelmine artikkelREIGO TORSTENBERG ja KAI OTS Arukülast toovad maale Itaalia veine
Järgmine artikkelAnija vallas Birkenruh mõisas esietendus kurb armulugu