Kuusalu valla 78. aastapäeva pidu Kolgakülas

2444
Kuusalu valla fotokonkursi võitjad: ANNA GRIGORJEVA Loksalt ja MOONIKA ELLISSON Turbuneemest.

Rahvast oli peol üle 140.

„Valla tervis on hea, planeerisime tänavuseks 3 protsenti suuremat maksulaekumist, tegelik tõus on 9 protsenti. Teeme lisaeelarveid. Ametnikud teevad usinasti tööd ja tundub, et vallakodanikud on rahul. Kuusalu vald on jätkuvalt Eestis 30 võimekama omavalitsuse seas,“ tegi Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi aastapäevapeol kokkuvõtte valla olukorrast.
Ta puudutas kõnes kogukonna teemat, öeldes, et haldusreformi mõttes on tema meelest kihelkond see, mida võiks nimetada ühisosaga kogukonnaks ja omavalitsuse jaoks loogiliseks suuruseks: „Haldusreformiga on meil väga halvasti. Oleme püüdnud väiksema naabriga (Loksaga – toim.) läbi rääkida, kuid pole õnnestunud. Mõõt on täis, kaua ikka jaksad.“
Vallavanem kõneles ka Kiiu mõisa alanud remondist, sõnades: „Öeldakse, et Kirsmani-Kirtsi klikk on stagnantlik, elu ei lähe vallas edasi. Heidetakse ette Kiiu mõisa remonti, aga me ei ole Eestis nii rikkad, et lasta ajaloolisel hoonel laguneda.“
Loetledes aasta jooksul vallas äratehtut, nimetas vallavanem ka Vihasoo linnutorni, mis sai teoks tänu Nordic Housesele ja järjekindlale Linda Metsaorule, kelle tegevust võiks iseloomustada sõnadega „läbi halli kivi“.
Veel tõi ta välja algatuse, mille nimetas Kuusalu Kevadeks – Kuusalu aleviku rahvas ärkas ja laste mänguväljak sai palju paremaks.
Vallavanem andis võitjatele üle valla traditsioonilise fotokonkursi auhinnad. Tänavune teema oli „Näoga mere poole“. Kokku esitati 92 fotot 47 autorilt. Pildid sai laadida Kuusalu valla Facebooki.
Publiku lemmikuks sai ja auhinna 200 eurot võttis vastu Moonika Ellisson fotoga „Rannakaluri töökoht“. Pilt sai kokku 168 häält.
Võidufotoks valis žürii Anna Grigorjeva foto „Raketa päikeseloojangul“, auhind on 320 eurot. Teise koha vääriliseks hindas žürii Anna Grigorjeva foto „Lilled kividel“ ning kolmandale kohale tuli Eliise Endemanni pilt „Lõuend“.
Žüriis olid Argo Tammemäe, Tiina Skolimowski, Cornelia Kerm, Kaupo Parve ja Margit Krönström.
Anna Grigorjeva elab Loksal, ta on lõpetanud Loksa vene gümnaasiumi. Valla fotokonkursist sai ta teada oma sõbrannalt.
„Töötan vabakutselise foto­graafina, müün oma pilte interneti fotopanga kaudu. Palju ostetakse looduspilte – põlde, metsa. Käin pildistamas Loksa ümbruse külades, Purekkari neem ja Juminda on väga ilusad kohad, ka Viru raba loomulikult. Siinsamas Kolgaküla rahvamaja lähedal on põld, millest võetud või lilledega pildid müüvad hästi,“ rääkis Anna Grigorjeva Sõnumitoojale.
Moonika Ellissoni vanematekodu on Turbuneemes, oma perega elab ta Kuremaal: „Võidufoto on tehtud Turbuneeme rannas. Läksime augusti alguses mehega sauna, kui oli hetk, kus üle käis vihmasabin, päike tuli välja, nägime vikerkaart. Oli selline imeline valgus ja püüdsime seda pildile saada. Et saime publiku lemmikuks, tuli suuresti tänu mu õele Reelika Janterile, kes jagas seda pilti hoolega sõpradele. Pilt sai üle Eesti tähelepanu, ka Torma ja Jõgeva vallas.“
Nagu varem, toimus tänavugi aastapäevapeol külade mälumäng, igal osalejal paluti esitada üks küsimus. Küsimusi kogunes 11. Mälumängu viis taas läbi vallavolikogu esimees Enn Kirsman.Võitis Kiiu, Kaberla ja Kodasoo ühisvõistkond.
Väikese etteaste tegid peol Pärispea poolsaare naised. Milvi Manitski Viinistult ja Sirje Mikiver Turbuneemest pajatasid rannakeeles lugusid kohalikest juhtumistest. Viinistult pärit Kaisa Kaisel laulis rannakeelseid rahvalaule.
Vallavalitsuselt olid laudadel võileivatordid. Külad tõid kaasa omad tordid-koogid, mis pandi kõigile vaatamiseks ja maitsmiseks. Tantsuks mängis Audru Jõelaevanduse Punt.

Eelmine artikkelKuusalu Kunstide Kooli kunstiosakonna õpilaste tööde näitus Jõhvi galeriis
Järgmine artikkelTANEL PAABO saavutas karate maailmakõrgliiga etapil II koha