Kuusalu valla 77. aastapäev – traditsioonilised koogid küladelt

2284
Leesi harrastusnäitlejad ANNELI LINN, MAILA VELSTRÖM, TIINA VIIRNA ja AIVAR HINN tutvustasid Juminda poolsaare külasid.

Valla fotokonkursi võitis JÜRI VOIT Kuusalu külast.

„Meie 77aastane sünnipäevalaps on tegus ja krapsakas,“ ütles Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi laupäeva. 10. oktoobri õhtul Kolgaküla rahvamajas Kuusalu valla aastapäevale pühendatud peoõhtu avakõnes.
„Kõik on sünnipäevalapsega enamvähem samamoodi, kui võrrelda aasta tagasi toimunud 76. sünnipäevaga. Rahvast on vallas pisut vähem, aga elanikud on jõukamad, tulumaksu on laekunud vallale rohkem. Merepiir on endiselt 120 kilomeetri pikkune, aga uudis on see, et vahepeal avastasime – Harjumaa kõrgem mäetipp asub Kuusalu vallas, on 216 meetri kõrgune. Seda võib pidada aasta töövõiduks,“ rääkis vallavanem.
„Vald on endiselt Eesti 30 rikkama valla hulgas, aastaeelarve ületab 10 miljonit eurot. Üle 70 protsendi sissetulekutest kulub laste haridusele ja huvitegevusele. Lapsi on vallas 1200 ehk umbes 20 protsenti elanikkonnast, õpetajaid on ligi 300.“
Suuremad investeeringud on vallavanema sõnul plaanis edaspidi teha Salmistu sadamasse, 100 voodikohaga pansionaati ja vallamaja renoveerimisse.
Käesoleva aasta tähttund oli valla aukodaniku Veljo Tormise 85. sünnipäeva tähistamine peoga „Regilaul ja karuäke“.
„Olgu see regilaulu jorin või midagi muud, aga selge on, et olemas on see midagi, mis meid liidab,“ lausus Urmas Kirtsi.

Fotokonkursi võitjad: JÜRI VOIT ja ULVE MÄRTSON
Traditsiooniliselt antakse Kuusalu valla aastapäevapeol üle auhinnad fotokonkursi võitjatele. Konkurss toimus Eesti Vabariigi aastapäevast kuni septembri lõpuni. Tänavuse fotokonkursi teema oli „Kuusalu mustrid“.
Kuusalu valla kodulehele laadisid autorid konkursile 69 fotot, mis on seni suurim kandideerinud tööde arv.
Võitja valis välja žürii koosseisus Kaupo Parve, Cornelia Kerm, Margit Krönström, Argo Tammemäe ja Heleri Paiste. Võitis foto „Kuldsed lained“. Autor Jüri Voit saab auhinnaks 300 eurot. Autorit aastapäevapeol kohal ei olnud, auhinnaraha kantakse üle tema pangakontole.
Auhinnafoto on üles võetud Andineeme rannas mullu novembris, kui oli soe ja vaikne ilm ning meri oli jätnud taganedes liivalaineid, mis värvusid päikeseloojangul kuldseks mustriks.
Peol ei olnud ka vaatajaauhinna pälvinud Ulve Märtson. Tema foto „Hara sadam“ kogus fotokonkursil vaatajatelt 15 häält, preemia on 250 eurot.
Vaatajatelt kõige enam, 18 häält, sai Liina Märtsoni foto „Malusi“, ent Malusi asub küll Kolga lahes, aga kuulub Jõelähtme valla koosseisu. Pilt tuli diskvalifitseerida, sest ei vastanud konkursi tingimustele.
Jüri Voit rääkis Sõnumitoojale, et on harrastusfotograaf, igapäevatööd teeb ehitajana. Kuusalu külasse kolis elama kümme aastat tagasi. Oma fotodega on ta konkurssidel osalenud ka varem, kahel viimasel aastal on saanud auhinnalisi kohti Looduse Omnibussi korraldatud fotokonkurssidel.
Kuusalu valla fotokonkursist võttis Jüri Voit osa esimest korda, kuna ei teadnud sellest varem: „Konkurssi tuleks rohkem reklaamida Facebookis, teha sinna eraldi leht. Nii tuleks osalejaid juurde.“
Abivallavanem Aare Ets ütles, et konkurssi välja kuulutades oli kavatsus kasutada fotosid Kuusalu valla kalendris, kuid septembris küpses mõte panna kalendrisse pildid kunstide kooli õpilaste töödest.

Mälumängu võit Kolgakülla
Kuusalu valla aastapäevapeo juurde kuulub ka mälumäng, võistlevad külad. Iga osaleja esitab ühe küsimuse. Seekord oli küsimusi 13. Mälumängu viis läbi Kuusalu vallavolikogu esimees Enn Kirsman.
Võitja selgitati välja kulli ja kirja visates. 1. ja 2. ning 3. ja 4. kohta jaganud võistkondadele esitati lisaküsimus – loetleda minuti jooksul Kuusalu ja Loksa vallavanemad ning Loksa linnapead. Ka selles olid kaks esimest tiimi võrdsed.
Esikoha sai Kolgaküla võistkond. Teine oli Vihasoo, kolmas Kiiu, neljas Kolgaküla Noored.

Juminda poolsaare etteaste
Tantsuks esines Gerli Padar koos ansambliga Moon.
Vaheaegadel esinesid ansambel Lüü-Türr, Kolgaküla Lainerid ja Leesi näiteringi liikmed.
Leesi harrastusnäitlejad Maila Velström, Anneli Linn, Tiina Viirna ja Aivar Hinn tutvustasid Juminda poolsaare külasid ja kutsusid endale külla.
Kuusalu vallavalitsuselt olid laudadel võileivatordid. Kohvi kõrvale tõid tordid kaasa külade laudkonnad, need seati nii, et kõik said imetleda ja maitsta.

Eelmine artikkelAruküla rahvamajale parem valgus- ja helitehnika
Järgmine artikkelKuusalu JK Rada kaotas, Raasiku Valla FC lõpetas hooaja võiduga