Kuusalu vald vastas haridusministeeriumile

825

Ministeeriumi andmetel on Kuusalu vald maksnud õpetajate palkadeks vähem, kui riik eraldanud, aga vallavalitsuse arvud on teistsugused.

Eelmises Sõnumitoojas ilmunud loos „Ministeeriumi andmed riigi rahade ja õpetajate palgakulu kohta“ on toodud haridus- ja teadusministeeriumi arvutuste tulemused – Anija vald kulutab õpetajate palkadeks 100 protsenti riigi rahast, Kuusalu vallas jääb üle 3 ja Raasiku vallas 7 protsenti, Loksa linn maksab 2 protsenti peale.

Ministri nõunik Andres Kaarmann selgitas, et ministeerium on saatnud endapoolsed arvutused omavalitsustele ning ootab vastust, kas neil on samad andmed.

Esmaspäeva seisuga ei olnud Sõnumitooja piirkonna omavalitsustest ministeeriumisse vastuseid saabunud.

Kuusalu vallavalitsuse vastus oli selleks päevaks koostatud ja ärasaatmiseks valmis. Vallavalitsus on välja toonud kolme viimase aasta palgaeraldised riigilt ning vallapoolsed kulutused õpetajate töötasuks samal perioodil.

Riik on andnud Kuusalu ja Kolga keskkooli ning Vihasoo lasteaia-algkooli pedagoogide töötasuks 2009. aastal 12 672 781 krooni, 2010. aastal 12 124 926 krooni ja 2011. aastal 824 598 eurot.

Kuusalu vallavalitsuse andmetel on kulutatud pedagoogide palkadeks koos lisatasude ja juhtimiskuludega 2009. aastal 13 938 197 krooni, 2010. aastal 13 322 665 krooni ning 2011. aastal 861 161 eurot.

Kirjas on lisatud, et logopeedide, psühholoogide ja abiõpetajate töötasukulud on kantud vallaeelarve vahenditest, kuigi pole keelatud rahastada neid ka riigilt saadavast summast.

Finantsist Külli Schmidt selgitas, et ehkki riik ei nõua enam eraldi arvestuse pidamist, kas õpetajat tasustatakse riigi või omavalitsuse eelarvest, teeb Kuusalu vald seda jätkuvalt. Seetõttu oli ka lihtne andmeid kontrollida ning võrrelda. Nagu näha, on Kuusalu vald kõigil kolmel aastal kulutanud õpetajate töötasudeks suuremad summad, kui on saanud riigilt.

Ta lisas, et väljatoodud summad on hästi võrreldavad, kuna aastatel 2009-2011 ei ole Kuusalu vallas pedagoogide palku tõstetud.

Raasiku vallast ei ole ministeeriumile seni vastust koostatud. Haridusspetsialist Ardo Niinre ütles, et ilmselt on e-kirjaga saadetud info teel kaotsi läinud. Ta lisas, et riigilt saadud palgaraha on antud koolidele, mujale pole läinud.

Anija vallavalitsus tegeleb vastuse koostamisega.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Kolgakülas
Järgmine artikkelHaridusminister rääkis Kuusalus gümnaasiumide reformist