Kuusalu vallavalitsus andis Kolga koolile nõusoleku kutsuda 10. klassi õppima noori ka kaugemalt.
Kolga keskkool sai Kuusalu vallavalitsuselt nõusoleku reklaamida õppimisvõimalusi kooli gümnaasiumiastmes ning selgitada välja, kui palju oleks huvilisi pärimuskultuuri ja loomemajanduse õppesuunale õppima asumiseks. Kui saadakse kokku piisav arv noori, avatakse õpilaskodu ja korraldatakse toitlustamine.
Direktor Tõnu Valdma selgitab, et oma kooli 9. klassi õpilasi on vähe ja 10. klassi avamiseks oleks vaja juurde saada õpilasi kaugemalt: „Kui leiame huvilised, kes tahaksid tulla Kolga kooli õppima pärimuskultuuri õppesuunal, üürime ja möbleerime neile korterid. Idee on reklaamida seda õppesuunda eelkõige väljaspool oma valda, meie sihtgrupp ei ole naaberkoolid. Mis ei tähenda, et ümbruskonna noored ei võiks samuti tulla meile – kui on soov saada vastav haridus.“
Esialgsetel andmetel on Kolga kooli 9. klassi õpilastest 5 avaldanud soovi jätkata õpinguid oma kooli gümnaasiumiastmes. 10. klassi avamiseks sellest ei piisa.
Direktor rääkis, et kõigepealt tutvustatakse õppimisvõimalusi sotsiaalmeedia abil – kasutades näiteks Facebooki. Info jagamisel soovitakse kaasata ka kogukonda laiemalt, sealhulgas õpetajaid, õpilasi ja kooli vilistlasi. Vajadusel kasutatakse reklaami trükiajakirjanduses.
„Sotsiaalmeedia kaudu püüame suhelda potentsiaalsete huvilistega otse, sest pelgalt lahtiste uste päevade korraldamine tänapäeval enam ei toimi. Tahame registreerida huvilised võimalikult varakult, et saaks hakata tegema ettevalmistusi eelolevaks õppeaastaks. Arvestades suhteliselt keerulist olukorda tänasel haridusmaastikul, ei ole uute õpilaste leidmine Kolga keskkooli kindlasti mitte kergete ülesannete killast, kuid püüame anda endast parima, et tekitada huvi Kolga koolis õppimise vastu,“ sõnas Tõnu Valdma.
Kolgas on uue õppesuuna peamine väljatöötaja pärimuskultuuri õpetajana käesolevast õppeaastast koolis tööd alustanud Melika Kindel, keda aitavad ka teised õpetajad.