Kuusalu teisel kooliolümpial võitsid kõik klassid

4051
Aleksander Tammerti fänniklass oli 8.b. Kuusalu kooliolümpiamängud

Kuusalu keskkool lõpetas õppeaasta 4. ja 5. juunil toimunud kooliolümpiamängudega, tervitamas käis olümpiavõitja JAAK UUDMÄE.

Kooliolümpiakomitee koosseis: president Vello Sats, projektijuht Kadri Idavain ning kehalise kasvatuse õpetajad Ingrit Keerma, Margus Keerma ja Margit Jäetma, huvijuht Saima Kallionsivu, infojuht Viive Abel, algklasside sektsiooni juht Margit Vunk, lapsevanemate esindaja Heleri Paiste ja õpilasesindusest Ott Tammemäe. Loosi tahtel olid mängudel esindatud Ivar Stukolkin (1.a klass), Svetlana Tširkova (1.b), Rein Aun (1.c), Bruno Junk (2.a), Allar Levandi (2.b), Nikolai Stepulov (2.c), Jüri Tamm (3.a), Erika Salumäe (3.a), Jüri Lossmann (4.a), Viljar Loor (4.b), Kristina Šmigun (5.a), Hanno Selg (5.b), Jüri Jaanson (6.a), Arnold Luhaäär (6.b), Martin Klein (7.a), Jaan Talts (7.b), Kristjan Palusalu (8.a), Aleksander Tammert (8.b), Alfred Neuland (9.a), Toomas ja Tõnu Tõniste (9.b), Heiki Nabi (10.a), Aleksander Kolmpere (10.b), Mait Riismann (11.) ja Jaak Mae (12. klass).

Olümpiamängud võiksid Kuusalu koolis olla tihedamalt, mitte ainult nelja aasta tagant, arvasid 6. klassi poisid kooliolümpia lõputseremoonia ajal staadionimurul istudes.

Mängude kaks päeva olid nende meelest väga lahedad. Eriti meeldis see, et sai oma klassikaaslastele kaasa elada. Nad osalesid ka neli aastat tagasi Kuusalu koolis olnud esimestel olümpiamängudel, kuid arvasid, et nüüd oli toredam.

Egert Gahler lisas, et kahe aasta pärast võiks koolis teha tali­olümpiamängud, mõelda talveks välja midagi ägedat seoses suusatamise ja lumega. Siis kahe aasta pärast tuleksid jälle suvised kooliolümpiamängud.

Nende klassijuhataja Tiina Bender tunnustas, et võistluspäev oli hästi läbi mõeldud, kõik klappis ajaliselt. Ta ei uskunud, et võistkonnal kulub ühele alale vaid 15 minutit ja selle sees on liikumine ühest kohast teise, kuid sujus, oli õigesti arvestatud.

Seekord valiti võistlusalad klassidevahelise ideekonkursi abil, korraldajad täiendasid pakutut ajaliselt ja raskusastmelt sobivaks. Alasid oli 11: vesikäsn, saapajooks, jalgratta aeglussõit, lendav taldrik, veerev rehv, hobulook, tõukerattaslaalom, ämblikuvõrk, pallivise, väravalöögid ning teisel päeval söödupalli finaalid.

Osalesid kõik klassid, välja arvatud 9. klass, kuna neil oli lõpueksam. Et võistlused oleksid tasavägised, olid alagrupid kahe klassiastme kaupa: 1.-2., 3.-4., 5.-6., 7.-8. klass ja gümnaasiumiosa. Kõik klassid said diplomid, kus kirjas nende parimad tulemused alade kaupa. Võistkonnad olid viieliikmelised, osalejad võisid vahetuda, et kaasa saaksid teha paljud.

Kohtunikud toimetasid kooli­olümpial spetsiaalsetes punastest särkides. Koos õpetajatega aitasid kohtunikena lapsevanemad. Ka see meeldis lastele, et nendega tegelesid sõprade emad-isad.

Kooliolümpia algas traditsioonilise avadefileega, kus klassid marssisid ükshaaval staadionile, kaasas loosi tahtel neile tutvustamiseks sattunud olümpiakangelasega seotud atribuutika – silt Eesti olümpiasangari nimega, stend tema saavutuste kohta ja spordialale vastav riietus või ühesugused särgid. Kõige ees marssis Kuusalu kooli maskott Rihukas – öökull, kellele oli selleks puhuks tehtud uus mugavam kostüüm. Õmblesid lapsevanemad Margit Kruusakivi ja Külli Malm.

Heisati Eesti Olümpiaakadeemia lipp, süüdati olümpiatuli. Vande andsid kohtunike ja võistlejate esindajad. Osalejaid tervitas olümpiavõitja, endine kolmikhüppaja Jaak Uudmäe. Võistluspäev kestis kella kaheni päeval.

Sama päeva õhtul oli Kuusalu spordikeskuses enneolematult rahvarohke noortepidu, kus osalesid õpilased alates 1. klassist kuni abiturientideni, lisaks lapsevanemad, kes majast läbi käisid. Peo korraldasid lapsevanemad kooli­olümpia ja õppeaasta lõpetamise puhul. Esinesid Silver Laas, Stig Rästa ja Ivo Priilinn ansamblist Traffic, JJ-Street tantsugrupp ning Loksa noortebänd Rööm.

Peoks saadi vajaminev 1300 eurot annetustest ja Kuusalu mailaadal läbiviidud heategevusliku kohviku sissetulekust. Sponsorfirmade reklaamplakatid ehtisid staadioni ning olid peo ajal saalis. Kogu peokorralduse ja turvalisuse eest vastutasid lapsevanemad.

Emad Heleri Paiste ja Helena Aug, noortepeo ja heategevuskohviku eestvedajad, jutustasid mängude lõpetamisel, et on küll väsinud, aga jäid eelmisel õhtul toimunud peoga väga rahule. Lapsi oli kohal palju. Esinejatele elati kaasa, kes polnud saalis, jooksis õues ringi, sest ilm oli ilus. Pärast esinemist olid Trafficu muusikud nõus jagama autogramme – nad pandi laua taha istuma, pikk järjekord autogrammisoovijatega lookles nagu uss.

Esimesel võistluspäeval seati tragide emade-isade eestvedamisel olümpiaküla ideest inspireerituna üles kaks telki. Suuremas olid madratsid, padjad ja istekotid, kel oli paus, sai seal puhata. Meditsiinitöötajatest emad plaasterdasid katkisi kohti, kuid seda oli vaja vähe. Kõige rohkem taheti juua. Pakuti küpsiseid ja komme.

Heleri Paiste: „Segasime ja jagasime morssi, kui mahl sai otsa, tõime kodust juurde, keldrites sai korralik inventuur tehtud. Oleme valmis lapsevanematega aitama kooli ka teistel üritustel. Kui on olemas vedur, on lihtne tekitada rongi – tullakse aktiivselt kaasa.“

Kuusalu kooliolümpiat rahastas Eesti Olümpiaakadeemia. Kooli olümpia-aasta projekti kirjutas ka nüüd spordikeskuse juhataja Kadri Idavain. Staadionil toimunud mängudele eelnes pool aastat kestnud olümpiaharidusperiood: olümpiasangarite näitus, stendid klasside olümpiasportlastest, ergutusgruppide tantsupäev, viktoriinid, joonistusvõistlus, ausa mängu konkurss.

Eelmine artikkelKehra rahvamajas on käsitöönäitus
Järgmine artikkelÖko-noored ehitavad Hara külas jääkmaterjalidest elumaja