Kuusalu ronimisvõrk on pandud paika

1721
Möödunud neljapäeval Kuusalu alevikus – esimesena katsetas ronilat valla majandusteenistuse juht MADIS PRAKS.

Nädalavahetusel said lapsed juba uhiuuel ronimisvõrgul oma oskusi proovida.

Eelmisel neljapäeval käisid Kuusalu alevikus Laane tänava kortermajade vahel rohealal paigaldamistööd, firmalt Atix OÜ tellitud  Concord ronimisvõrk toodi kohale ja pandi paika. Koos kohaletoomise ja ülespanekuga läks see Kuusalu vallale maksma 12 000 eurot. Liivapõhja rajas vald.
Concord ronimisvõrk on 4,5 meetri kõrgune, haaratsite alune pind on 6,4×6,4 meetrit. Ronila on mõeldud 5-12aastastele lastele.
Valla majandusteenistuse juht Madis Praks ütles, et paigaldusfirma hoiatus on – lapsed ei tohi ronimisel kasutada kiivreid ega muid turvavahendeid põlvedele-küünarnukkidele, see on ohtlik, kuna nendega võib võrgu külge kinni jääda.  Vastav hoiatuskleeps lisatakse atraktsioonile.
Ronimisvõrgu juurde on firmalt Särts tellitud eraldi valgustus, see pannakse detsembri alguses.
Facebooki suhtlusvõrgustikus „Arenev Kuusalu vald“ on lapsevanemad küsinud, miks pole ronimisvõrgu juurde pandud pinke. Uuritud on ka, kas sellesse kohta tuleb veel atraktsioone.
Madis Praks lubas, et pingid pannakse tuleval aastal, lähiajal piiritletakse puidust laudadega liivane turvaala, et rohi ei saaks läbi kasvada.
„Saime ronilaga tegelema hakata pärast seda, kui volikogu kinnitas sügisel lisaeelarve. Pärast tellimuse esitamist hakkas tootja ronilat valmistama ja komplekteerima, tegu ei ole laotootega, seetõttu võttis aega.“
Majandusteenistuse juht lisas, et veetorni juures asuv mänguplats kujundati kevadel välja koostöös lapsevanematega ning on mõeldud väiksematele lastele: „Samale alale ei olnud võimalik uusi atraktsioone paigaldada, arvestama peab turvaaladega, atraktsioonide omavaheliste   kaugustega.   Uue atraktsiooni jaoks valiti paarsada meetrit eemal asuv haljasala. Selle kasutamine võrkronila jaoks jäi kõlama ka väikelaste mänguväljaku korrastamisaktsioonile eelnenud kevadisel koosolekul.“
Vallaarhitekt Kadi Raudla lisas, et järgmise aasta vallaeelarvesse on tehtud ettepanek mänguväljakute parendamiseks ning täiendamiseks. Juhul, kui eelarve võimaldab, kujundatakse uue võrkronila ümbrus suuremate laste alaks.
Praeguseks on kohale toodud ja üles pandud ka TipTipTap liumägi Suurpea linnakusse liivakasti juurde ning Amazon-ronila Vihasoo lasteaia-algkooli ette muruplatsile.
Kokku läks Kuusalu vallale mänguväljakute tänavusügisene uuendamine maksma 25 000 eurot.

Eelmine artikkelÖKOKRATT plaanib Kuusalu kihelkonda tutvustada lühimultikatega
Järgmine artikkelHC Kehra alistas Balti liigas Viljandi