Kuusalu raamatukogu töötab kilesse pakitult

2028
Hoolimata majas käivatest soojustamistöödest, jätkab Kuusalu raamatukogu lugejate vastuvõtmist.
„Täna on käinud raamatuid toomas ja laenutamas üle 40 inimese, raamatukogu ei saa suveks kinni panna,“ kommenteeris möödunud neljapäeva õhtul Kuusalu raamatukogu direktor Elle Ots.
Alates 11. juunist kuni 31. augustini on raamatukogu esmaspäeviti suletud, nagu ka varem suveajal. Teistel päevadel töötatakse tavapärasel ajal.
Raamatukogu asub Kuusalu tervisekeskuse maja teisel korrusel, suve algusest toimetavad maja juures ehitusmehed – CO2 müügist saadud 470 000 euro eest soojustatakse fassaad, vundament, lagi, vahetatakse katusekate, aknad ja välisuksed, pannakse ventilatsioon ning uus küttesüsteem.
Elle Ots räägib, et raamatukogu töötajad hakkasid raamatuid pakkima juuni keskelt – osad on paigutatud kastidesse, paljud riiulid on kaetud kiledega. Raamatute ülesleidmiseks tuleb pugeda sinna alla.

Kuusalu raamatukogu direktor ELLE OTS kilesse pakitud raamaturiiuli juures.

Ehitusmehed tegelesid esialgu välistöödega, juulist alustati ka sisetöid.

„Aknad on vahetatud, aga viimistlemata. Pannakse radiaatoreid, puuritakse ja tolmutatakse. Tulekul on ventilatsiooni paigaldus. Meie igapäevane töö on veel pikka aega häiritud,“ tõdeb direktor, aga on samas positiivne – sügiseks peaks saama ruumid korda.
Tervisekeskuse alumisel korrusel paiknenud eakate kodu on kolinud vanasse pastoraati. Teises tiivas asuvad perearstid on remondi tõttu vähendanud vastuvõtuaegu.
Eelmine artikkelKehra Jaama tänav tehti korda
Järgmine artikkelPärispea merepeo paadirallil osales 6 isetehtud alust