Kuusalu Pereühing kutsub beebidega võimlema ja ujuma

2644
Titade ujumistreener KAIE USTAV (keskel) ning treeningrühm Kuusalu ujulas.

Võimlema saab spordikeskusesse minna juba nädalavanuse beebiga, ujuma hakata ühe kuu vanuse titaga, ütleb
juhendaja KAIE USTAV.

Neli aastat tagasi asutatud MTÜ Kuusalu Pereühing korraldab Kuusalu spordikeskuses väikelastele võimlemis- ja ujutamistreeninguid. Titade võimlemise ja ujutamisega tegeleb treener Kaie Ustav, 2-5aastaste lastega võimlevad Ljudmilla Loss-Maiberg ja Inge Lukme.
Septembris toimusid tutvumiseks tasuta treeningud, et julgustada spordikeskusesse tulema koos lastega neid noori emasid ja isasid, kes alles saanud värskelt lapsevanemateks või pole seni oma beebidega trenni tegemas käinud.
Ujutamisrühmi on kolm: kuni 6kuused, 7-12 kuu vanused ning 1-4aastased lapsed. Võimlemistrenne on sel sügisel viis: hommikupoolikul  kuni 6kuused, 7-12 kuu vanused, 1-2 aastased lapsed ning 2-3aastaste laste päevane ja 3-5aastaste õhtune treening.
Ujutamistrennid toimuvad spordikeskuse ujulas esialgu suures basseinis ja lõpuks lastebasseinis. Päris pisikeste beebide tund on ainult soojas lastebasseinis. Võimeldakse aeroobikasaalis. Kaie Ustavi juhendamisel osalevad ujutamistrennides sel hooajal 23 last. Võimlemisrühmades on kokku 29 last.
Ta ütleb, et kõigisse rühmadesse on võimalik veel lapsi juurde tuua, ent eriti oodatakse võimlema päris pisikeste beebidega: „Selles rühmas on praegu kaks titat. Nendega võimleme teisiti. Alguses teeme silitusmassaaži, mis kestab umbes 10-15 minutit, neljakuused peavad vastu 30 minutit. Rahustan emmesid, et kui ka laps on nõus võimlema esialgu vaid veerand tundi, ei ole trenniraha raisatud, sest emmed saavad õppida, kuidas ise samamoodi kodus harjutusi teha. Õpetan silitusmassaažiga koolikuvalu maha võtma, last rahustama. Teeme laulumängutusi, kus last mõjutab oma ema hääl, lapse arenguks on aga ka väga oluline füüsiline puudutus. Tavaliselt  klassikalistes beebikoolides alla 5 kuu vanuste lastega tegevusi ei tehta. Kuusalu Pereühingu võimlemine sobib juba päris pisikestele.“
Beebidega võimlemine ja nende ujutamine on mäng, kus kaasatulnud pereliikmed on osalised, räägib treener. Kui vahel  lapsed keelduvad mõnd harjutust kaasa tegemast, teevad emmed-issid  ise nende eest, et lapsed näeksid ja tahaksid samuti proovida. Kõige paremad õpetajad ujutamises on treeneri sõnul 4-6aastased õed-vennad. Kui nemad tulevad ja teevad kaasa, on see pisikestele suur motivaator.
Kaie Ustav lisab, et titaga trennis käimine on emadele hea võimalus leida uusi tuttavaid või kohtuda vanade tuttavatega. Sageli istutakse pärast treeningut spordikeskuse kohvikus ja vesteldakse. On tekkinud uusi sõpruskondi.
Ta nendib, et ka käesoleval hooajal on kõige vähem beebisid võimlemas ja ujumas Kuusalu alevikust: „Siin on Kiiust emmesid, kes ka talvel on tulnud jala, laps vankris, ning läinud nii ka tagasi. Kolgast ja küladest tullakse autodega, sageli mitmekesi koos. On ka Raasiku, Jõelähtme, Anija emmesid-titasid.“
Võimlemisvahendid KOPi toetusega
Käesolevast sügisest saavad Kuusalu Pereühingu treenerid kasutada uusi võimlemisvahendeid, mis on ostetud kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) toetusel. Ühingu projekti „Võimlemisvahendid Kuusalu väikelaste liikumistegevuseks“ kogumaksumus on 2165,43 eurot, KOPi toetus sellest on 1946,79 eurot.
Ostetud on erinevaid füsioteraapilisi palle, tasakaalualuseid, rullikuid ning mitmesuguse kujuga pehmeid võimlemiselemente, mida saab üksteisega ühendada: kuubikuid ja ristkülikuid, astmeid ja kaldteid. Ujutamistrennides saab kasutada parvesid, veeusse ja -palle.
Kaie Ustav räägib, et rakendab nende abil uusi harjutusi ja mänge. Juba on saanud traditsiooniks võimlemistunni lõpuks panna elementidest kokku rada, mida väikelapsed läbivad lapsevanema abil – on ronimist, pugemist, tasakaalu hoidmist ja kukerpalle. Ka emad pakuvad harjutusteks ideid ning leiutavad, kuidas elemente isemoodi kokku panna.

Eelmine artikkelVõeti vastu Voose kõrtsi detailplaneering
Järgmine artikkelKehra ja Aruküla noored käsipallurid pääsesid „Jõu“ meistrivõistlustel poodiumile