Kuusalu perearstinimistu asendusarst on ELLEN KAMENIK

4937
ELLEN KAMENIK kiidab, et muljed Kuusalu vallast on väga head.

Asendusarst ELLEN KAMENIK ravib pensionile jäänud OLGA KALDA nimistu patsiente esialgu detsembri lõpuni.

Teisipäeval, 1. septembril Kuusalu tervisekeskuses tööd alustanud Ellen Kamenik rõhutab, et ta on terviseametiga sõlminud lepingu detsembri lõpuni: „Ma ei võta nimistut kohe üle, see on antud mulle ajutiselt, aga võib juhtuda, et jään Kuusallu ka pikemaks ajaks. Soov on minna edasi õppima doktorantuuri, seda saab teha Tartu Ülikooli alt, kuid osaliselt tahan õpinguid jätkata välismaal. Samas on Kuusalu vald väga kena koht, meri on lähedal ja loodus ilus. Kui end pikemalt maakoha perearstinimistuga siduda, siis kindlasti on Kuusalu see koht, kus tahaksin töötada. Siin on ülihead sportimisvõimalused, ka kokkupuuted kohalike inimestega on olnud head.“
Ellen Kamenik on tallinlane. Tartu Ülikooli astus arstiteaduskonda õppima 2005. aastal, lõpetas 2011. Ühe aasta töötas ta Tallinnas naiste ja noorte nõuandlates, viimased kolm aastat oli residentuuris. Just töötamine nõuandlates andis tema sõnul tõuke ja kindluse õppida süvendatult perearstiks, sest sageli pidi patsientidele soovitama pöörduda oma perearsti poole, kuigi oleks tahtnud nendega ise edasi tegeleda.
Kuusallu pakuti talle tööd terviseametist: „Üldarstiabi korraldab Eestis terviseamet, kohustus on leida nimistutele perearstid. Kevadel helistati mulle, et augustis lõpetan residentuuris, millised on plaanid ja kuidas Kuusallu minekusse suhtun. Ütlesin päris kiiresti „jah“. Enne käisin vaatasin Kuusalu tervisekeskust, tutvusin doktor Susanna Kari, meditsiiniõdede ja töökorraldusega. Nägin, et siin on kenad inimesed ja meeldiv keskkond.“
Siiani teadis ta Kuusalust vähe, kuid oli sellest kohast kuulnud oma vanematelt: „Mu isapoolne vananema rääkis lugusid sugulasest Hõilme Siirist, kes töötas aastaid Kuusalus velskrina. Mina teda ei mäleta, kuigi võisime kohtuda, kui olin väike.“
Asendusarst sai Kuusalu vallalt rentida tervisekeskuse lähedal kortermajas kahetoalise korteri. Vallavalitsus aitab korterit osaliselt korrastada, suurema osa remondist teeb uus tohter ise. Abis on käinud sõbrad ja tuttavad, aga ka kohalikud inimesed, kes on öelnud, et arsti on vaja ja tuleb aidata elamine korda teha.
Ellen Kamenik lisab, et arsti­ameti kõrvalt tegeleb ta päris palju oma hobiga – popp-jazzmuusika ja laulmisega. Tema artistinimi on Ella Stone. Laulmisega alustas tõsisemalt ülikooli ajal koos Tartu puhkpilliorkestriga Popsid, viimasel ajal esineb sageli koos klaverimängijaga või väiksema saatebändiga. Laulmist on ta õppinud Kaari Sillamaa Kaunite Kunstide Koolis, lauluõpetaja oli Kersti Kuusk.
„Hoian arsti ja artisti tegevused teineteisest lahus. Kui lähen kontserdile, olen muusik, kui panen selga arstikitli, olen meditsiinitöötaja,“ sõnab Ellen Kamenik.
Doktor Olga Kalda perearstinimistule uue pidaja leidmiseks on korraldatud mitu konkurssi, kuid seni tulemusteta. Doktor jäi pensionile aasta tagasi, seni oli nimistu ajutine hoidja Kuusalu perearst Susanna Kari.

Eelmine artikkelVallavara müük otsustuskorras
Järgmine artikkelHC Kehrale Tallinn Cupil 3. koht