Kuusalu noortelaagris valmis ninja-teemaline lühifilm

2545
Võtted Kuusalu metsas, ninjasid filmib RASMUS MERIVOO. Foto Heleri Paiste

Vanematele lastele tehti filmilaager, nooremad käisid mitmel pool ekskursioonidel.

Kuusalu noortelaagri kuulutustes kutsuti tutvuma filmimaalimaga ja astuma sammukese filmiauhinnale Oscarile lähemale. Filmilaagrisse kogunes möödunud nädalal 15 noort vanuses 13-18 aastat. Kui neljapäeval oli Capri pitsakohvikus üheskoos tehtud lühifilmi „Hõbedane mask“ esilinastus, kinnitasid mitu laagrilist, et said innustust ning kohe võiks hakata tegema järgmist filmi.
Ninjasid mängivad 6minutilises filmis Linda Hallika, Mattias Idavain, Kristin Kirspu, Kristofer Raimi Pahapill, Kristina-Margot Trepp ja Mihkel Plakk. Hipsteri rollis on Klaara Saar, Ingeli Leivat, Helena Urva, Helena Tihane, Reelika Tammekivi ja Oskar Paiste. Spetsnazi kehastavad Armin Moks, Reemet Põldver ja Egert Ilves.
Noortejuhid Krista Allik ja Heleri Paiste lubasid sügisel jätkata koostööd kohaliku filmimehe Rasmus Merivooga, kelle juhendamisel ja abil „Hõbedane mask“ valmis. Filmimees kommenteeris, et MTÜ Kuusalu Filmiklubi on alles, selle tegevus on jäänud mõneks aastaks soiku, aga saab taaskäivitada.
Möödunud nädalal toimunud filmiteemalises päevalaagris jaguneti esmaspäeval 3 grupiks, pakuti teemasid, valiti välja ninjade-teema, pandi paika süžee, jagati osad – oli reproduktsiooni päev, kommenteeris juhendaja Rasmus Merivoo. Esmaspäeva õhtul jätkati kodutööga, lapsed otsisid välja ja komplekteerisid kostüümid. Teisipäeval toimus produktsioon ehk filmimine, sellele kulus Kuusalu rahvamajas kogu laagripäev.
Kolmapäeval sõitsid laagrilised Kolga mõisa, kus neid ootasid grimeerija Triin Abiline ja fotograaf Tagne Kesküla. Lapsed lasid end grimeerida …ks ning poseerisid fotograafi ees. Neljapäeval käidi esmalt …, päeva teises pooles oli esilinastus. Reedel sõitsid mõlema laagrivahetuse lapsed koos Vembu-Tembumaale.
Nooremaid lapsi oli nädal varem toimunud laagris rohkem – 30. Kuna Kuusalu noortekeskuse majja on kolinud vallavalitsus, tuli viieks laagripäevaks leida tegevusi mujal. Esmaspäeval mängiti Kiius discgolfi. Teisipäeval käidi Hara sadamas, Virve külas kuurimuuseumis, merepäästekaatriga Varvara sõitmas, vaadati Kass Arturi kinos lastefilmi. Kolmapäeval külastasid lapsed politseimuuseumi ning tutvusid Rakvere Linnamäega. Neljapäeval olid Oandul, Sagadi ja Käsmu muuseumis. Reedel sõideti Anija mõisa, noorsootöötajad Laura Lass ja Helina Lillsoo rääkisid internetiturvalisusest ja taaskasutusest, päeva teises pooles õpetas Kuusalu JJ-Streeti treener Agnes Blank koos Kuusalu tantsuneidudega lastele tänavatantsu.
Kuusalu valla noorsootöö koordinaator Krista Allik kiitis Oandu looduskeskuse töötajaid: „Tormituule tõttu ei saanud me mere ääres linnuvaatlusi teha. Helistasime Oandu keskusesse, oldi kiiresti nõus meid vastu võtma.“
Kiiu noortekeskuse juht Heleri Paiste: „Hoolimata sellest, et Kuusalu noortekeskuste juht Priit Parro lahkus töölt ja noortelaagri tuleku otsustasime kaks nädalat enne toimumisaega, võib öelda, et saime hakkama ja leidsime häid abilisi. Väiksemate laste laagrikohtade järele on nõudlus suurem, kui suudame kohti pakkuda. Vallalt saime laagrite rahastuseks 3500 eurot, rohkemat selle raha eest teha ei olnud võimalik. Kui varasematel aastatel sai ka laagri kasvatajatele natuke töö eest tasuda, siis tänavu mitte. Töötame noortejuhtidega osalise töökoormusega, saame ületöötatud tundide eest puhkepäevi, noortekeskused hakkavad Kiius ja Kuusalus uuesti tööle septembrist.“
Noortelaagrite osalustasu oli 45 eurot. Ninja-filmi „Hõbedane mask“ leiab Youtube´ist.

Eelmine artikkelRaasiku raudteeparkla teeb KV Infra OÜ
Järgmine artikkelKohus: volikogu otsus Kolgaküla teevaidluses ei ole õigusvastane