Kuusalu Noortekeskusi juhib PRIIT PARRO

2503

Enne kodukanti tööletulekut oli PRIIT PARRO Raasiku ja Pikavere põhikooli huvijuht.

„Kui keegi annetaks 300 000 krooni, saaks noortekeskusele osta arvuteid ja muud vajalikku, ütles üks noor hiljaaegu,“ sõnab Priit Parro, kes on noortejuhina ametis tänavu aprillist – siis jäi Kuusalu noortekeskuste senine juht Annika Agu-Aasrand lapsepuhkusele.

„Arvutid on noortekeskuses vanad, vajavad remonti. Tõin kodust enda vana arvuti. Väga kaasaegseid ja võimsaid poleks vaja, piisaks sellistest, millega saaks kasutada internetti. Kui keegi annetaks oma väljavahetatud arvuti meile, võtaks hea meelega vastu,“ selgitab ta.

„Minu unistus on rajada Kuusalu noortekeskusesse ehk Köstri maja keldrisse bändiruum. Tõin kodust oma elektrikitarri ja proovisin keldris mängida, seinad on nii paksud, et õue ei kostnud midagi.“

Priit Parro võitis sel kevadel Kuusalu valla noortekeskuste juhi konkursi ning Raasiku ja Pikavere koolid jäid õppeaasta lõpuni huvijuhita, asendajad leiti oma õpetajate seast.

„Sain tulla tööle kodule lähemale, elame abikaasa Maarjaga Salmistul. Pärast kõrgkooli lõpetamist töötasin mõnda aega erafirmas IT kliendihaldurina. Kui avanes võimalus teha erialast tööd Raasiku valla koolides, haarasin sellest kinni ning jõudsin töötada seal poolteist aastat. Algul tahtsin saada sõjaväelaseks, aga pärast ajateenistust mõtlesin ümber, otsustasin noorsootöö kasuks,“ räägib ta.

Priit Parro lõpetas Kuusalu keskkooli 2003. aastal ning Tallinna Pedagoogilise Seminari neli aastat hiljem – 2007. Erialavalikut on tema sõnul mõjutanud aktiivne huvitegevus Kuusalu koolis ja selle eestvedaja Saima Kallionsivu, kellest nüüdseks on saanud ta ämm.

„Põhikoolis tegelesin rohkem spordiga. Kui õppisin 8. klassis kutsus Saima mind osalema oma lavastusse „Eestlane läbi aegade“. Tegime selle jätkulavastusi mitmel aastal. Siis hakkasin mõtlema, et võiks õppida noorsootööd. Kui kaitseväest tagasi tulin, panime sõpradega Kuusalu kooli juures kokku jalgpalliringi. Esmalt käisid vanemate klasside noored, hiljem hakkasid osalema ka väiksemad. Tegin seda vabatahtlikult ja enda jaoks. Kui erialase diplomi sain, siis hakati maksma ringijuhi tasu ning alustasin ka keskkoolineidude jalgpalliringiga.“

Noortekeskus avatud kella 15-19
Kuusalu noortekeskus oli kogu suve avatud, Priit Parro sõnul käis sealt läbi päevas keskmiselt kümmekond noort. Koos kooliaja algusega hakkas külastajate arv kasvama, praegu paneb end päeva jooksul kirja paarkümmend noort.

„Kuusalu noortel on palju tegemist – laulukoorid, treeningud, muusikakool. Noortekeskusesse tulevad peamiselt need, kes ei ole endale leidnud sobivat huvitegevust. Enamasti tullakse kellegagi koos, või helistatakse sõpradele, et olen kohal, tulge teie ka. Mängitakse piljardit või telekamänge, aetakse juttu. Olen öelnud, et hommikul võite varem tulla, kuid õhtul lõpetame täpselt. Teinekord palutakse, et oleks kauem, kuid sellega ei saa nõustuda.“

Priit Parro jutustab, et peale bändiruumi tegemise on tal veel mitu plaani, kuidas saaks noortele tegevusi juurde. Näiteks võiks Köstri maja läheduses olla skatepark. Järgmisel suvel saaksid noored töö- ja puhkelaagris skatepargi ala korda teha. Skatepargi ja bändiruumi ning pillide jaoks on plaanis taotleda toetusraha noortele suunatud fondidest.

„Noortekeskuses saab omavahel suhelda, seetõttu tullakse. Kuigi kodus võib olla parem arvuti, pole seal teisi noori, kellega koos juttu ajada või telekamängu mängida. Parem käigu siin, kui lähevad kusagile kolama või rumalusi tegema.“

Koostöös Saima Kallionsivuga plaanib ta sel sügisel korraldada noortekeskuses õuduste õhtu. Köstri majas on suur mantelkorsten, nii suur, et sinna mahub korraga kümmekond inimest. Seda võiks ära kasutada, tuleks veel mõelda, mida seal õuduste õhtul ette võtta, märgib Priit Parro.

Osalema kutsutakse külalised Kiiu ja Kolga noortekeskustest koos sealsete juhendajate Maarja Orusalu ja Marju Jaanimäega.

„Nädalavahetusel on võimalik Kuusalu noortekeskuses pidusid pidada või piljardit mängida, ruumide rendisummad on kinnitatud, tuleb vaid helistada ja kokku leppida. Tahan veel toonitada, et noorteks loetakse 7-26aastasi, seega võiksid meie juures aega veeta ka töötavad noored, mitte ainult õpilased.“

Alaealiste komisjoni sekretär
Priit Parro võttis üle ka noortekeskuste juhi teise ameti ning täidab Kuusalu-Loksa alaealiste komisjoni sekretäri ülesandeid. Komisjon koguneb kord kuus. Seni on käidud Loksal ja Kolgas, Kuusalus pole tema tööl­oleku ajal kokku saadud. Koosolekud on enamasti seal, kust on probleemseid noori rohkem komisjoni jutule suunatud – komisjoni ette tuleb tulla koos lapsevanemaga ning tahetakse sõiduvaeva vähendada.  Peamiselt on kõne all koolikohustuse mittetäitmine.

Eelmine artikkelVargus Soodla külas
Järgmine artikkelKehra veeprojektiga korrastatakse trasse ka Anija valla külades