Kuusalu noorsootöötajad kohtusid Bulgaarias projektipartneritega

1159

Kuusalu kooli infojuhi VIIVE ABELI koostatud projekti rahastab Comenius Regio.

Detsembri alguses külastasid infojuht Viive Abel ja õpetaja Kai Peterson Kuusalu koolist, vallavalitsuse haridusspetsialist Kai Sinisalu ja referent Lana Toomvap, kes on ka Kuusalu Lastekaitseseltsist, ning Priit Parro ja Annika Agu-Aasrand Kuusalu Noortekeskustest Bulgaaria Vratsa linna.

Vratsa ja Kuusalu kool osalesid eelmisel aastal koos Norra, Suurbritannia, Ungari ja Türgi kooliga Comeniuse fondi projektis. Tuttav õpetaja Bulgaariast tegi Viive Abelile ettepaneku osaleda nüüd Comenius Regio ehk täiskasvanutele suunatud elukestva õppeprogrammi koostööprojektis – vahetada kogemusi õpilaste sotsiaalse tõrjutuse vältimiseks ajaloo- ja kultuuritraditsioonide kaudu.

Vratsa linn teeb koostööd Kuusalu vallaga, kaasatud on Kuusalu kool ja noortekeskused. Projekt kestab kuni 2013 kevadeni. Selle kogumaksumus on 9 562,50 eurot, Kuusalu valla omaosalus 187,50 eurot. Kuus Kuusalu valla inimest sõidavad kahel korral Bulgaariasse kogemusi vahetama ja 12 bulgaarlast tulevad kahel korral Eestisse.

Lana Toomvap rääkis, et Vratsas käidi ka koolis, kus 40 protsenti õpilastest on mustlased: „Kui meil võivad sotsiaalselt tõrjutud olla materiaalselt vähekindlustatud perede lapsed, siis seal räägitakse rahvusest tingitud tõrjutuse probleemidest.“       

Eelmine artikkelRaasikul kukkus puu liinidele
Järgmine artikkelTormid katkestasid elektrimeeste jõulupuhkuse