Kuusalu kool on hädas hommikuste ummikutega parklas

1622
Kuusalu kooli parkla liiklusskeem hommikul kell 7-8. A – parkivate autode ala, C – peatuvate autode ala, B – koolibusside ala. B ja C vahel on ohutussaar jalakäijatele. Koolipoolses otsas on peatumine keelatud.

Lapsevanemad muretsevad jalakäijate ohutuse pärast.

Kuusalu keskkool asub alevist väljas Rihumäel. Ehkki paljud Kuusalu lapsed lähevad kooli jala, on arvukalt lapsevanemaid lähemalt ja kaugemalt, kes toovad lapsed kooli isikliku sõiduautoga. Lisaks saabuvad Rihumäele spordikeskuse ees paiknevasse suurde parklasse koolibussid.
Probleem tekib, kui mõned masinad jäävad vales kohas seisma, teised ei saa liikuma, lapsed satuvad autode vahele.
Kuusalu piirkonnapolitseinik Kalev Kuuspalu on lapsevanemate ja kooli kutsel käinud aeg-ajalt seal hommikust liiklust jälgimas: „Piisab, kui politseiauto on kohal, siis peatutakse lubatud kohtades, ummikuid ei teki. Liikluskorralduse järgi ei tohi peatuda ja last autost välja lubada kollaste äärekividega ohutusala kõrval. Paraku olevat vahel ka mõni õpetaja oma lapse pärast vales kohas peatunud. Kuid ei ole vaja last kohe ukse ette viia, nad võivad ka natuke kõndida.“
Kuusalu keskkooli direktor Vello Sats: „Hommikuste ummikute vältimiseks kooli parklas soovitan Tallinna poole sõitvatel vanematel mitte tuua lapsi kooli parklasse, vaid sõita ringteelt välja Tallinna poole. Seejärel peatuda ülekäiguraja juures, lubada lapsed  autost välja ja võimaldada neile väike jalutuskäik mööda kergliiklusteed koolini. Hea meel on selle üle, et osad lapsevanemad käituvad praegugi lapsi kooli tuues nii – see on järgimist vääriv eeskuju.“
Kuusalu vallavalitsuses koostati kooli tellimusel hommikuse liikluskorralduse skeem, mida levitatakse E-koolis ja Facebookis.

Eelmine artikkelKAIRE KROON võitis infootsingu võistluse
Järgmine artikkelKuusalu hooldekodu projekt tuleb valida konkursiga