Tänavune kihelkonnamäng on tavapärasest nädala võrra varem, 8. juunil.
Kihelkonnamäng on taas rannakülas – Tapurlas. Varem on toimunud valgete ööde aegseid rännakuid koos regilaulude ja kohalike lugudega Pärispeal, Viinistul, Jumindal, Kuusalus, Tsitres-Muuksis.
Peakorraldaja Melika Kindel kommenteerib, et tänavuse pärimusaasta puhul valiti Tapurla, sest selle küla roll on pärimuse ja eelkõige regilaulu kogumiskohana suur – külas elasid nimekad laulikud Mai Kravtsov ja ta õde Ann Tootsel, kes rändas oma perega Venemaale Simititsasse. Mai pojatütre Risanda Kravtsovi juures käisid folkloristid laule üles kirjutamas veel 20. sajandi teises pooles.
„Laulikuid on olnud Tapurlas teisigi. Huvitav nüanss on ka see, et aastatel 1912-1913 ehk nii sada aastat tagasi külastas Soome folklorist Armas Otto Väisanen Eestit ning oma kogumisretkel salvestas esmakordselt nii Setomaal kui ka Kolga rannas Tapurla külas regilaulu. Need vaharullidel salvestused on tänapäeva kuulaja jaoks kehva kvaliteediga, aga fakt on märkimist väärt,“ räägib Melika Kindel.
Ta kirjeldab, et avastamist on Tapurlas veelgi. Kuna tänu Artur Talvikule on külas oma kino, püütakse kõige pimedamal ööhetkel ilmestada kihelkonnamängu ka niiöelda elavate piltide ehk öökinoga.
„Kohalikke lugusid aitavad rahvani tuua ja meeleolupilte luua Kolga kooli näiteringi Kohal-olijad noored. Alustame kell 22 Tapurla küla keskelt ning liigume randa titekivi juurde. Rändame mööda metsaradasid ja külatanuvaid kuni päikesetõusuni, retkejuhid on Ott Sandrak, eeslauljad Jaak Johanson ja Mikk Sarv. Tulge kolme nädala pärast meiega kaasa laulma ja kõndima ning Tapurlaga tutvuma,“ kutsub peakorraldaja.