Kuusalu kihelkonna kultuuritegu

700

„Selline see meie Kuusalu vald või õigemini kihelkond on,“ rõõmustas Kuusalu vallavanem pühapäeva õhtul keskkooli aulas, kui opereti esietendus sai läbi.

Eesti koolinoorte esituses on oma orkestriga muusikale tehtud vähe – Viimsis on olnud mitu lavastust, Haapsalus ja Pärnus. Võib-olla kusagil veel, aga Google otsinguga rohkem ei leidnud.

Seega lisaks asjaolule, et taaselustati meie tuntud helilooja noorpõlveteos, on juures uus kool, kus suudetakse muusikalavastus oma jõududega ja täismahus lavale tuua.

Naispeaosatäitja ema kiitis, et Kuusalu kunstide kool annab pilli­õppele uue mõõtme ja loodetavasti need lapsed, kes lavastuses kaasa teevad, kohe pärast õpinguid oma pilli nurka ei viska.

Esietendusele oli saadetud kutseid paljudele muusika- ja kultuuriinimestele, ka osalejate peredele, kokku ligi 200 inimesele. Seetõttu ka teatati, et etendus on reserveeritud. Kuna kõik kohale ei tulnud, oli vabu kohti.

Tegijad loodavad, et järgmistel etendustel saab saali täis. Minge vaatama! 

Eelmine artikkelKehras löödi naist
Järgmine artikkelRiigikogu esimees ENE ERGMA andis Aruküla koolides tunde