Kuusalu JK Rada mängib hooaja esimese poole peamiselt võõrsil

860

Alanud hooajal treenivad Kuusalu JK Rada meeskonda KRISTO VALDNA ja MARKUS SISAS.

Kolmapäeval, 15. aprillil toimunud hooaja kolmandas mängus jäi Kuusalu JK Rada 0:2 alla Tallinna JKle Piraaja. Kolmest mängust on Kuusalu meeskond saanud 1 punkti ning on 14 meeskonna seas sellega 12. koha, kuid enamusel vastastest on peetud üks mäng rohkem.
Teist hooaega II liiga ida-põhjatsoonis võistleva Kuusalu JK Rada meeskonnas on sel aastal mitmeid muutusi. Neist kõige põhilisem on, et meeskonna treener ei ole enam Margus Kröönström. Uue treenerina Eesti Jalgpalli Liitu üles antud Kristo Valdna selgitas, et klubi juhatuses on nad endiselt neljakesi, peale nende veel Markus Sisas ja Siim Tamm. Kuid Margus Kröönströmil pole enam piisavalt aega käia kaasas mängudel, kuna teda määratakse järjest enam meistriliiga mängude inspektoriks, kes kontrollib kohtunike tööd.
„Kuna keegi peab treener olema, pandi mind, sest Markus Sisas ja Siim Tamm peavad olema rohkem platsil ning mängijana on veidi raskem teha objektiivseid otsuseid,“ põhjendas Kristo Valdna.
Kuusalu staadionile jalgpallureid enne maikuud ei lubata, seetõttu ei ole aprillis veel välitreeninguid: „Staadionile saame mai teisest nädalast. Treeninguid hakkab läbi viima Markus Sisas. Mängupäevadel teeme eelnevalt koos otsuse, kes lähevad platsile, jooksvad otsused, keda ja millal vahetada, teen mina.“
Kristo Valdna sõnul on alanud hooajal Rada meeskonnas päris palju uusi mängijaid. Kuusalu meeskonnaga liitusid Rakverest Taavi Küngas ja Margus Cristopher Kalda, Kehrast Andrei Kašuba ja Pavel Hartšuk ning eelmise hooaja vahele jätnud Aleksandr Morozov.
„Varuvariandina on meil sellest hooajast duubelmeeskond – kolmanda liiga ida-põhjatsoonis mängiv JK Loo. Saame sealt võtta mängijaid, kui omal jääb puudu. Nemad mängivad kodumänge Lool, suhtleme enne iga mängu, kas meil on vaja mängijaid ja millisele positsioonile. Seal on peamiselt noored, kes otsivad tuleristseid kõrgemas liigas,“ rääkis Rada treener.
Ta lisas, alanud hooaja eripära on, et kuni suveni on Radal vaid 2 kodumängu, ülejäänud 12 peetakse vastaste väljakul. Osaliselt on see seotud juuni alguses Kuusalu staadionil toimuva Maie Orava tantsupeoga, osaliselt sellega, et tavamurustaadion ei ole kevadel veel jalgpallimängudeks sobiv.
„Loodame oma põhitrumbid käia välja suve teises pooles, kui suurem osa mänge on kodustaadionil ning ootame sinna varasemast rohkem publikut,“ märkis Kristo Valdna.
Esimestest mängudest rõõmustas teda viik ühe favoriidi Tallinna JK Dünamoga, kellele hooajaeelsel halliturniiril kaotati 0:9. Alanud hooaja miinimum-eesmärk Kuusalu Rada jaoks on treeneri sõnul jääda II liigasse püsima, kuid ta usub, et reaalne on hooaeg lõpetada tabeli keskel: „Eelmise hooaja lõpp läks selle nahka, et eesmärk oli liiga madal. Mitu vooru enne lõppu oli selge, et jääme liigasse püsima. Kuna eesmärk oli sellega täidetud, ei pingutanud me enam piisavalt ja kolm viimast mängu kaotasime.“

Eelmine artikkelSõnumitooja 13. aprilli lehes
Järgmine artikkelKehra staadioni ehitaja on valitud