Kuusalu JK Rada korraldatud jalgpalliturniiri võitis Loodist Väljas

1064

Kümnele meeskonnale korraldatud turniiri Kuusalu Cup võitis Raasiku Loodist Väljas, kes alistas tasavägises finaalis Kuusalu JK Rada tulemusega 1-0. Mängu ainsa värava lõi Andre Ilves.

Turniiril pakkusid  Kuusalu valla tiimidele  konkurentsi veel Sibbo Vargarna Soomest, SÜ Tänav Tallinnast ning Stako Diler Kohtla-Järvelt.

Alagrupimängud olid pingelised ning jätsid mõnedki head mängu näidanud meeskonnad poolfinaali ukse taha. Nii jäi FC Kiiu esimeses alagrupis edasipääsust ilma võrdsete punktide juures Harrastajatega. Harrastajad koosnesid peamiselt eelmisel aastal liigas mänginud Kuusalu Rada II mängijaist. Alagrupi võitis täiseduga Loodist Väljas.

Teine alagrupp oli veelgi tasavägisem: enne viimast kolme mängu omas edasipääsuvõimalust veel neli meeskonda. Ebaõnne kohanud SÜ Tänav (koostatud Tallinna Kotkaste  mängijaist) domineeris igas mängus, kuid ei suutnud oma võimalusi ära kasutada. Samuti ei saanud edasi külalised Kuusalu  sõprusvallast Sipoost, kes vajasid viimases alagrupimängus võitu JK Rada vastu, kuid pidid leppima 0:2 kaotusega. See võit andis lisaks edasipääsule ka alagrupi esikoha, teiseks jäi Kohtla-Järve Stako Diler.

Esimeses poolfinaalis läksid kokku Kuusalu JK Rada ning Harrastajad. Rada oli aktiivsem pool ning pääses finaali 2:0 võiduga. Suur osa võidus oli Roman Potjomkinil, kes lõi avavärava ning andis söödu teisele tabamusele. Teises poolfinaalis kohtusid Loodist Väljas ning Stako Diler. Kuna kaalul oli pääs turniiri finaali, oli mäng närviline ja ettevaatlik. Väravani kumbki pool ei jõudnud, mängujärgsetes penaltilöökides olid osavamad Loodist Väljas meeskonna pallurid.

Mängus 3. kohale said Stako Dileri mängijad lohutusvõidu Harrastajate üle tulemusega 2:0. Kui finaalis olid Raasiku jalgpallurid üle Kuusalu JK Rada omadest minimaalse tulemusega, siis oli selgunud ka auhinnaline esikolmik: 1. Loodist Väljas, 2. Kuusalu JK Rada, 3. Stako Diler.

Turniiri resultatiivsemad mängijad olid 5 väravaga Roman Potjomkin (Kuusalu JK Rada) ning Irek Dolgonossov (Stako Diler).

Eelmine artikkelSuurpea tähistas 380. aastapäeva
Järgmine artikkelOotamatult kuum ilm tühjendas kauplustes jäätise- ja joogilette