Kuusalu JJ Street tantsijad puhastasid koolilaste tunnelit

1538

JJ Streeti „Baltic Sessioni“ tänavakultuurifestivali raames tehti Eestis 9 kohas seintepuhastusaktsioon.

JJ Street Tantsukooli Kuusalu rühma puhastusaktsioon toimus neljapäeva, 20. oktoobri õhtul. Tantsu­trupi nooremast ja vanemast rühmast oli Kuusalu jalakäijate tunneli seinu puhastamas 15 noort. Tööd tehti poolteist tundi.
Treener Agnes Blank rääkis, et Kuusalu tunnelit pesti ka eelmisel aastal, kuna see oli täis kritseldatud, ent nüüd olid seinad uuesti ära soditud.
„Aktsiooni idee on selles, et noortele selgeks teha – grafiti on kunst, kuid seintele kritseldamine ei ole. Noored olid kodust kaasa võtnud puhastusvahendeid, päris puhtaks me Kuusalu tunnelit ei saanud, aga heledamaks küll. Arutasime noortega, et tunnel tuleks üle värvida ja leppisime kokku, et osaleme aktsioonis ka tuleval aastal. Eelnevalt tuleks kirjutada projekt ja taotleda Kuusalu vallavalitsuselt värvimiseks toetust,“ kõneles treener.
Ta lisas, et noored pakkusid, kritselduste ärahoidmiseks võiks ülevärvitud tunnelisse joonistada pildid. Trupi tantsija Aleksandra Nyssönen õpib kunsti­klassis ja on valmis joonistustega aitama.
Kuusalu koolilaste tunnelis oli kuni tänavu sügiseni kehv valgustus. Lapsevanemate soovil paigutas vallavalitsus sel sügisel sinna tugevamad lambid.
Lõppenud nädalal oli festivali „Baltic Session“ muidki üritusi. Kuusalu tantsijad Jessica Liitvee, Anne-Liina Amer ja Helen Bender osalesid reedel Tallinnas koolitustel, kus õpetasid välismaised juhendajad.
Laupäeval võttis Anna-Liina Amer koos Keila partneri Eliise Lombiga osa hip-hopi tantsuvõistlusest.
Pühapäeval oli moesõu, teema oli futurism. Oma kollektsiooniga astusid 7 tiimi seas üles ka Kuusalu neiud.
JJ Street tantsutrupp tegutseb viimastel aastatel ka Loksal, treener on Brita Kikas.
Kehras alustas JJ Street tantsurühm treeninguid aasta tagasi, juhendab Mari-Liis Siig.

Eelmine artikkelArukülas võistlesid noored talendid
Järgmine artikkelKolga kooli bussipeatuse ehitus