Kuusalu Almakeskus lõpetas kaltsuka tegevuse talgutega

1835

Koristustalgute käigus tõsteti Almakeskusest välja toatäis riideid, et leevendada väikeses majas tekkinud ruumipuudust.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kasutatud riided anti soovijatele tasuta.

Laupäeva hommikul toodi riided kastides pastoraadi hoovi ning soovijad võisid endale tasuta rõivaid valida. Kehvemad ülejäägid viidi prügimäele, riideid saab veel valida lauritsapäeva ajal. Mis üle jääb, viiakse pastoraati.

Huvilisi käis päeva jooksul kohal umbes 50. Eda Muru rääkis, et tühjade kätega ei läinud minema keegi, mõni võttis paar asja, aga riideid viidi ära ka kastidega.
Korralikest riietest said talgupäeval ära antud umbes pooled.

Eda Muru: „Üllatavalt palju oli riideid, mis olid täiesti kasutamiskõlbmatud. Viisime prügimäele 30 250-liitrise mahutavusega prügikotitäit riideid.“

Kasutatud rõivad saadi peamiselt annetustena, varem ka Humana poest, ning kaltsukas tegutses pensionäride Rutt Toominga, Ella Vesti ja Helgi Meikase abiga Almakeskuse remontimata ruumis mitmeid aastaid. Ostjad tasusid riiete eest südametunnistuse järgi ning oli ka neid, kellele jagati tasuta.

Valla puuetega inimeste kaitse spetsialist Eda Muru tõdes, et ruum polnud riiete jaoks üldse sobiv: „Seda tuba ei saa kütta ja seega oli talvel seal sama külm kui õues. Inimestel on paha jahedas riideid vaadata ja valida.“

Rõivaid toodi Almakeskusesse rohkem juurde, kui ära osteti, ning üsna pea tekkis ruumipuudus. Edaspidi kasutatakse maja kirikupoolset osa panipaiga ja puukuurina, varem hoiti puid Kuusalu tee 8 majas, mille vald müüs enampakkumisel.

Erihoolekande tegevusjuht Kaie Ustav rääkis, et Almakeskuse majas pakutakse eelkõige riiklikku erihoolekandeteenust: „Vajadus erihoolekande järele on kasvanud ning meil on järjest rohkem kliente. Kuna maja on nii väike, on lisaruume väga vaja.“

Almakeskuses osutatakse igapäevaelu toetamise, töötamise toetamise ning toetatud elamise teenuseid. Kaks korda nädalas toimub puuetega inimeste spetsialisti vastuvõtt ning käib koos Ida-Harjumaa Invaühing. Almakeskuses on võimalik veel pesu pesta ning kasutada invatualetti.

Kaie Ustav lisas, et võrreldes näiteks huvitegevusega on sotsiaalteenuste osutamise jaoks suure Kuusalu valla kohta liiga vähe ruumi: „Oleme rõõmsad, et Kolga rahvamaja saab sügisest meile võimaldada kasutada ka omi ruume erihoolekandeteenuse pakkumiseks selle kandi rahvale.“

Tegevusjuhendaja Anne Mölder kõneles, et kirikule kuuluvas Almakeskuse hoones tehti sellel kevadel sanitaarremont, varem on korda tehtud põrandad ning vahetatud katus. Remontimist ootab aga maja välisfassaad, mis Almakeskuse töötajate sõnul silmnähtavalt laguneb.

Eelmine artikkelPõrgupõhja pere õpetas kodukulusid vähendama
Järgmine artikkelPerekond EERIK Raasikult sai tiitli Kogukonna Pärl 2013