Kuusalu 3. rattamaraton toimus Kolgakülas

2461
Peakorraldaja KAIDO LAAS (paremal) tutvustab maratonirada. Tuleval laupäeval on Kuusalus maanteesõidu jalgrattavõistlus – Kuusalu 23. rattaralli.

Laupäeval, 30. aprillil Kuusalu Rattaklubi korraldatud 3. Kuusalu Rentland rattamaratonil oli rohkem kui 1100 osavõtjat.
Kuusalu rattamaraton oli 16. hooaega alustanud Estonian Cup sarja tänavune avavõistlus. Kokku on 8 osavõistlust, neist viimane septembris. Kolgakülas startinuil oli võimalus valida 51 kilomeetri pikkuse põhidistantsi või 29,5 kilomeetri pikkuse poolmaratoni vahel. Stardi- ja finišipaik oli Kolgaküla rahvamaja taga põllul.
Põhidistantsile, mis kulges läbi Valgejõe ürgoru piki Joaveski kärestikke ning Kolgaküla suusa- ja matkaradu, startis 626 ratturit. Võidu viis Lätti Dimitri Sorokin, kes läbis raja ajaga 1:56,19. Järgnesid Peeter Pruus ja Peeter Tarvis juunior. Kiireim naine oli Grete Steinburg. Kuusalu Rattaklubi võistlejatest lõpetas Alar Kupp 52. kohaga, mis andis U23 klassis 5. koha. Ando Lootus ja Tõnu Kirsimaa lõpetasid maratoni vastavalt 113. ja 152. kohaga.
Poolmaratoni peamiselt Valgejõe tehnilisel kaldapealsel läbi Nõmmeveski ning Joaveski kaunite loodusradade võitis 306 startinu seas ajaga 1:24,14 oma valla noormees Stefan Lootus. Kuusalu Rattaklubi noored võistlesid kõik poolmaratonil, kus käibki alla 18aastaste võistlus. Aidi Gerde Tuisk lõpetas sama sõidu 22. kohaga, mis andis N14/16 neidudest 2. koha. 28. kohaga lõpetanud Artur Kupp oli M14 poistest 5. ja 117. kohaga lõpetanud Rain Roos sai M14 poistest 17. koha ning Pärtel Lahtvee sai 70. koha ja oli sellega 20. lõpetaja.
Nööbiku lastesõitudel oli 189 osavõtjat. Kiireimad olid Elisabeth Ebras ja Martin Krusemann.

Osalejad kiitsid maratonirada
Võistluse peakorraldaja, Kuusalu Rattaklubi treener Kaido Laas ütles, et maratoni ettevalmistamisel osales mitukümmend vabatahtlikku, abiks olid klubi kõik lapsevanemad.
„Kogu reedene päev varahommikust hilisõhtuni kulus, et stardilinnak üles panna. Selleks tuli paika sättida 400 meetrit aeda, 125 rasket kivi tuli linnast kohale tuua ja laiali tassida. Võistluspäeval olid vanemad abiks sekretariaadis, korraldasid parkimist ja tegid kõike muud, mida vaja. Ka lapsed olid – jagasid stardis numbreid, finišis väikestele medaleid ja jooke,“ rääkis ta.
Estonian Cup on Eesti prestiižikaim maastikurattasari ning Kuusalu maraton kuulub sarja 3. aastat. Eelmisel aastal oli Kuusalus sarja teine etapp. Kaido Laas märkis, et kevadel on pisut lihtsam, suvel on rohi rinnuni ja siis tuleb rada enne võistlust trimmeriga üle käia.
ETV2 tegi Kuusalu rattamaratonist pooletunnise erisaate, mis oli eetris pühapäeva õhtul. Selles intervjueeritud ratturid kiitsid kõik Kolgaküla maratonirada. Öeldi, et see oli raske, kuid muinasjutuliselt kauni looduse keskel, mõned kinnitasid, et rada on parim, kus nad on kunagi sõitnud.
Korraldaja märkis: „Jalgratta­sporti ei pea tegema ainult Tallinnas, Tartus ja Viljandis. Me ei tea kunagi, millisest külast tuleb järgmine maailmamees.“

Eelmine artikkelHAIN KOITLA räägib elust sõjaaja Venemaal ning majanditest Pikval ja Alaveres
Järgmine artikkelKuusalu Rada sai esimese võidu