Kuidas teil on aastal 2010 läinud? RUTT IGNAHHIN: „Õmblustööstusel on hakanud minema paremini.”

1606

RUTT IGNAHHIN asutas 11 aastat tagasi Loksal õmblusfirma Rutiks OÜ.

OÜ Rutiks tegutses esmalt Loksal Nooruse tänava endises lastesõimes. 2005. aastal koliti sealt Posti ja Tallinna tänava nurgal asuva maja teisele korrusele, samas hoones oli Nurga pood, mis nüüd kannab nime Meie pood.

Rutiksi juhataja Rutt Ignahhin ütleb, et lõppeval aasta on ettevõttel läinud paremini, kui eelmisel: „Tunneli lõpus hakkab valgus paistma. 2009. aastal pidin kolm naist koondama, see oli väga raske. Sel aastal on meie naistel tööd jätkunud ja loodan südamest, et läheb samamoodi edasi. Sellised väikesed õmblusfirmad, nagu on meil, või ka veidi suuremad õmblusettevõtted Eestis sõltuvad välisriikide partneritest – teevad allhankeid. Meie Rootsi tellijal oli keeruline aeg, omanikud vahetusid. Üllatavalt hästi on meil aga toiminud koostöö Soome hankijatega.”

Juhataja jutustab, et headel aegadel lasti Soomes sealsel õmblustööstusel hääbuda. Kui mõnel tootel on märk, et käsitsi tehtud Soomes, siis pigem on sealt disain ja turustus, õmblustöö tehtud Eestis või mujal Ida-Euroopas.

„Raskel ajal pead õmblema igasuguseid asju, et kuidagi ellu jääda. Meil on tööl 10 inimest, oleme paindlikud. Soomes on alanud taaskasutuse ajastu, ollakse leidlikud. Eestis on uus, roheline mõtlemine veel algusjärgus. Praegu teeme näiteks ühele Soome firmale võrke-kotte vanadest reklaamflaieritest – neid ei visatud ära, vaid kasutatakse firma kingitusteks. Sõjaväe­frent­šidest aga õmbleme pajakindaid, grillpõllesid ja seljakotte. Rootsi päästeametile valmistame tulekindlast materjalist inimesesuurusi treeningnukke, Loksalt viiakse need edasi Lõuna-Eestisse, kus täidetakse kivivillaga.”

Eelmine artikkelHäid pühi ja head aasta lõppu!
Järgmine artikkelSwedbank sulgeb 1. aprillist Loksa kontori