Kuidas sujuvad ettevalmistused suvelavastuseks Birkenruh´mõisas?

1588

Vastab MARGIT EERIK MTÜst Tuulekell:
„Kuigi eeltööd kestavad möödunud aastast, algas proovide periood eelmisel esmaspäeval, 4. juunil. Siis kohtusid sümboolses kohas, Underi-Tuglase Kirjanduskeskuses „Birkenruh episoodi“ autor Loone Ots ning tükis osalevad näitlejad. Loone Ots on Marie Underi ja Friedebert Tuglase armulugu palju uurinud ning selgitas värvikalt karaktereid ja suhteliine. Usun, et näitlejad said palju kasulikku taustainfot.

Autor avas ka põneva seiga – Eesti kirjandusloos oluline armulugu, mis andis inspiratsiooni paljude kirjandusteoste sünniks, tuli avalikuks 2001. aastal, kui Birkenruh mõisa tapeedi alt leiti Underi ja Tuglase armastuskirjad.

5. juunil alustasid näitlejad teksti lugemisi. Esialgu on proovid Tallinnas Pelgulinna rahvamajas, juuni lõpus sõidetakse mänguplatsile. Oleme saanud külaseltsilt nõusoleku, et nad võivad sel ajal elada Pikva seltsimajas. Lava hakatakse üles panema 15.-16. juunil.

Birkenruh mõisaõu on kevade jooksul teinud läbi suure muutuse. Käime seal ülepäeva. Külvasime muru, tegime peenraid, istutasime lilli. Eesmärk on, et etenduse ajaks kõik õitseks, ka sellest kohast õhkuks romantikat. Julgen juba praegu öelda, et see plats on ideaalne taolise kirgliku loo mängimiseks.“

Eelmine artikkelPuu kukkus sõiduteele
Järgmine artikkelRaasikul avati kunstmuruga jalgpallistaadion