TANEL PAABOLE EM-i hõbe meeskondlikus karates

643

9.-10. juunil toimusid Moskvas Lužniki spordikompleksis X Euroopa regionaalsed meistrivõistlused meeskondadele karates. Eesti võistkonda kuulus 3 juuniori ja kaks kadetti – Vitali Kozanov (Taifu klubist ), 3 Budo klubi kasvandikku Tanel Paabo, Dmitri Voronin, Mark Peskov ning Rassim Valijev (Jyoshinmoni klubist).

Laupäeval toimusid kvalifikatsioonid ja võistlused kuni poolfinaalideni ning pühapäeval finaalkohtumised. Loosi tulemuste põhjal oli Eesti meeskond avaringis vaba ja pääses otse 16 parema hulka.

Teel finaali alistas Eesti meeskond Itaalia Toscana võistkonna 3:1, Lõuna-Venemaa võistkonna 3:0 ning Venemaa Volga regiooni võistkonna 3:0. Pühapäeval toimunud finaalis tuli 2:0 alla vanduda Türgi Marmara võistkonnale.

Tanel Paabo panus võistkondlikul turniiril oli kolm võitu ja üks viik. Eesti sportlaste hõbemedalivõit on selle meeskondliku võistluse parim tulemus nende võistluste ajaloos.
 
Tanel Paabo ütles, et Moskva võistlusega võib hooajale joone alla tõmmata ja tänada oma toetajaid. Suvel on veel plaanis sõita Kreekasse maailma karateföderatsiooni seminarile, mis lõpeb maailmaliiga etapiga.

Uuel hooajal võistleb Tanel Paabo juunioride vanuseklassis, kuna saab augustis 16aastaseks.

Eelmine artikkelPuu kukkus sõiduteele
Järgmine artikkelRaasikul avati kunstmuruga jalgpallistaadion