Kui ma suureks saan, siis hakkan kosmonaudiks…

1722

ANDRES HEINVER, Kuusalu vallakodanik

…lubas väike poiss oma vanematele. Poiss kasvas ja õppis, kohtas ja kuulas tarku inimesi. Poiss hakkas mõtlema, et on ka muid toredaid ameteid peale kosmonaudi. Kahjuks oli ta oma vanematele lubanud ega saanud sõnadest taganeda ning õpib siiamaani kosmonaudiks.
Mis see nüüd on? 25. novembri Sõnumitoojast rubriigis „Üks küsimus“ loen meie vallavanema vastust Kiiu mõisa renoveerimise teemal. See siis lühidalt ütleb nii, et kui me oma valimisliidu programmis  juba  lubasime  Kiiu  mõisa renoveerida ja nüüd oleme selle lubaduse (nagu väike poiss) koalitsioonilepingusse kirjutanud, siis sellest enam välja ei saa.
No OK tublid mehed, kes sõna peavad. Võtan selle sama koalitsioonilepingu siis lahti ja loen sissejuhatusest: „Teeme kõik endast oleneva, et Kuusalu vald oleks ihaldusväärseks elupaigaks… jne“.
IV punkti „Taristu ja keskkond“ loen ja imestan, mis kõik veel tulemas on: bussiootepaviljon Kolka, kaasaegne tänavavalgustus, remondime Kuusalus, Kiius ja Kolgas tänavad jne. Asjalik lugemine, loen edasi: punkt 44 „Säilitame ja hoiame meie valla imelist looduskeskkonda ja Lahemaa rahvuspargi pärandit, osaleme elukeskkonna arendamises, eelistades kohaliku kogukonna soove ja vajadusi“.
Paras koht on nüüd selle teemaga jõuda Eesti suurima riikliku katkusigade matmispaigani Viru raba vastu, Lahemaa rahvuspargi piirile. Vallavalitsus vist nägi võimalust oma 44. lubaduse punkti täitmiseks ja andis sisuliselt ühe päevaga nõusoleku nimetatud asukoha osas. Jah, väikese mööndusega, et laipade lõhn võib mõni nädal inimesi segada. Veterinaar- ja toiduamet nägi selles kohe võimalust ja raius meie looduskauni metsalagendiku käskkirja. Oma hilisema kirjaga veel tänitades, et teil elanikel ei ole asukoha mittesobivuse kohta argumente ja ühiskonna huvides on sead seal ja kõik.
Nüüd  siis  vaatame  tagasi  koalitsioonilepingule. Kahjuks peab tunnistama, et esinetakse ikka väga demagoogiliselt ja arrogantselt. Volinik, kui sa oled mõisa remondi vastu, siis marss nurka Emili kõrvale. Huvitav, kui meie oleme koalitsioonilepingu punkti 44. poolt, kuhu meid (rahvast) siis saadetakse?
Õnneks on meie vallas palju­ülistatud MTÜd ja kogukonnad. Rahva jõud on suur, survestamaks vallavalitsust matmisasukoha lubamisest taganema.
Nii enam ei saa jätkata. Viimane aeg on, et valitud volinikud keeravad näoga rahva poole. Volikogu peab koos komisjonidega tegema sisulist tööd, probleemidega kokku puutuma ja avalikult neid käsitlema. Volikogu ülesanne on vallavalitsuse tegevuse suunamine ja oma kontrollile allutamine. Ei ole koalitsiooni huve ja opositsiooni huve, on rahva huvid, mille eest on nad valitud seisma.

Eelmine artikkelKuusalu valla uus aukodanik on ÜLO VEELEID
Järgmine artikkelKuusalu keskkool on rahvastepallis taas Harjumaa parim