Koostöös loome turvalisust

1096

Vabatahtlik tegevus pälvib ühiskonnas üha enam kõlapinda ning aina rohkem vabatahtlikke on valmis tasu saamata panustama turvalise elukeskkonna tagamisse.

On igati loomulik, et inimene tunneb muret nii enda kui ka oma elukoha turvalisuse pärast, ning siinkohal on politsei ja kogukonna omavaheline koostöö äärmiselt oluline. Just vabatahtlike tegevuse parendamine on ka üks politsei prioriteetidest.

Kindlasti on üks mõjusamaid viise kogukonna turvalisuse panustamisse osalemine politseitöös abipolitseinikuna. Abipolitseinike tegevus hõlmab mitmeid politseilisi tegevusi, alustades patrulltoimkondades osalemisest kuni ennetustegevuseni. Lisaks kogukonna turvalisusesse panuse andmisele saavad abipolitseinikud arendada ennast mitmekülgselt koolituste kaudu, seega ei võida abipolitseiniku tegevusest üksnes kogukond ja ühiskond, vaid ka iga abipolitseinik individuaalselt.

Lisaks pakume abipolitseinikele erinevaid ühis- ning kogupereüritusi, kus vahetada muljeid ja kogemusi ja tihendada suhtlust samasuguseid väärtuseid oluliseks pidavate inimestega.

Ida-Harju politseijaoskonnas on praegu 35 aktiivset abipolitseinikku, kuid kindlasti ootame uusi kandidaate abipolitseinikeks, et saaksime kogukonna liikmeid veelgi rohkem kaasata turvalisema elukeskkonna tagamisse.

Keda ootame abipolitseinikuks?

Abipolitseinikuks sobiv kandidaat on vähemalt 18aastane keskharidusega Eesti kodanik, kes on kriminaalkorras karistamata. Abipolitseinikuks soovija peab  läbima tervisekontrolli.

Pärast dokumentide esitamist on abipolitseinikuks soovijal vajalik läbida abipolitseiniku esmane väljaõpe, mis kestab 40 tundi, loengud toimuvad tööpäeva õhtutel 3-4 tunnistes osades. Selle käigus tutvustatakse politseitöös osalemiseks esmavajalikke teadmisi. Pärast esmase väljaõppe läbimist on soovi korral abipolitseinikul võimalus läbida ka iseseisva pädevuse väljaõpe.

Kes soovib kogukonna turvalisusesse reaalset panust anda, võib julgelt ühendust võtta Ida-Harju politseijaoskonna abipolitseinike rühmajuhi Mihkel Mäekeriga tel 612 4660, e-mailil mihkel.maeker@politsei.ee või kohaliku konstaabliga.

Koostöös loome turvalisema Eesti!

Eelmine artikkelVargus Raasiku kortermaja keldris
Järgmine artikkelIda-Harju omavalitsusjuhid peavad Eesti Päevalehe pakutud reformivarianti mõttetuks