Koosolek Salmistu sadama arendamiseks

1537

Kuusalu vallavalitsus kutsus kokku sadamast huvitatud ettevõtjad.

Kuusalu vallale kuuluva Salmistu sadama kai on ehitatud 1970ndate aastate alguses ning praeguseks amortiseerunud. Vallavalitsuse tellimusel koostas Aavo ja Riina Raig Projekt OÜ paar aastat tagasi Salmistu sadama ümberehituse projekti. Sadamahoone projekti tegi WAX Stuudio OÜ. Raha ehituseks taotletakse riiklikest investeeringuprogrammidest.
Et saada ülevaadet kohalike ettevõtjate huvist ja valmidusest pakkuda edaspidi Salmistu sadamas teenuseid, rentida ruume või maad sadama alal, osaleda investeeringutes vallaga koos või eri projektide raames, saadeti kutse Kuusalu valla ettevõtjate internetilisti.
Koosolek oli eelmisel neljapäeval, kohal olid 12 ettevõtte esindajad – turismi, toitlustuse, rekreatsiooni valdkonnast.
Kuusalu vallavalitsus kavatseb ka tänavu esitada Salmistu sadama rekonstrueerimiseks rahataotluse EASi piirkonna konkurentsivõime tugevdamise investeeringute programmi. Taotluse paneb kokku konsultatsioonifirma Mannet Partners Baltics OÜ konsultant Marina Kaas. Taotlusi saab esitada 10. aprillini.
Valla arendusspetsialist Tõnu Ammussaar ütles, et ettevõtjate koosolekule kutsumise eesmärk oli panna nendega koostöös kokku taotlusele lisatav reaalne tegevuskava, mida rekonstrueeritud sadamas võiks tegema hakata: „Arutelu oli konstruktiivne, arutasime sadama võimalusi ja ka võimalikke probleeme seoses tööshoidmisega. Nägime, et on ettevõtjaid, kes oleksid sadamas tegutsemisest huvitatud. Millised ettevõtted reaalselt toimetama hakkaksid ja millistel tingimustel, selgub siis, kui sadam korras.“
Kuusalu vald küsis EASi konkurentsivõime tugevdamise programmist sadama kordategemiseks abiraha ka eelmisel aastal, kuid siis rahastust ei antud. Mullune taotlus hõlmas sildumis- ja kaitserajatiste ning ka sadamahoone ja parkla ehitamist. Projekti kogumaksumuseks on hinnatud 2,4 miljonit eurot, EASist taotleti 2 miljonit eurot.
Tõnu Ammussaare sõnul on nüüd plaanis vähendada rahataotlusprojekti mahtu, teha esialgu valmis vesirajatised. Kogumaksumus oleks 1,3 miljonit eurot, EASist küsitakse 900 000 eurot.
Samast programmist taotleb Kuusalu vald toetust ka Kotka pargi-reisi parkla ehitamiseks – kogumaksumus on umbes 100 000 eurot, millest toetus oleks 85, omaosalus 15 protsenti.

Eelmine artikkelLoksa mälumängu eelviimase etapi võitis Vanaküla
Järgmine artikkelHarju-Jaani kihelkonda läbisid muinasajal olulised maanteed