Koondamine ja poliitika Loksal

770

Seekord kirjeldame lehes, kuidas Loksa linn on otsustanud koondada Kuusalu vallaga ühise psühholoogilise nõustaja töökoha. Kui tegu oleks kindlalt ainult majanduslike põhjustega, piirduksime väikese uudisega. Kuid Loksal pole asjalood nii ühesed.

Praeguseks on laevatehas koondanud ligi kolmsada Loksa elanikku. Laenud-liisingud, töö kaotamine, majanduslikult keerulised seisud peredel – see on Loksa reaalsus sel suvel. Ja seda enam on õigustatud omavalitsuse palgal psühholoogilise nõustaja olemasolu ehk linna toel tasuta nõustamisteenus. Veel paar kuud tagasi peeti seda kohta vajalikuks ning rahastati täienduskoolitust.

Kuna ametlikku kommentaari lehele ei antud, võime vaid oletada, põhjuseid nõustaja koondamiseks võib olla mitu. Kas see, et koondatav ei ole keskerakondlane – enamik Loksa ametnikke on varem või hiljem astunud sellesse erakonda? Või asjaolu, et elab Kuusalu vallas ja seega pole Loksa linna maksumaksja – hiljuti oli me lehes lugeja kiri, et vallaelanikud peavad töökoha pärast kirjutama end Loksa elanike registrisse? Või hoopis, et on väljendanud võimupartei esindajatest erinevaid seisukohti?

Sellised põhjused koondamiseks ei ole demokraatlikule riigile omased ja kuidagi ei tahaks, et mõni neist oletustest ongi tegelik alus töökoha kaotamiseks. Kahju, et linnapea ei soovinud kommenteerida..

Eelmine artikkelTehti kahjutuks laskemoon
Järgmine artikkelTeeme Ära talgutel osales Ida-Harjust ligi 800 inimest