Koolinoored korraldavad Arukülas filmi- ja muusikapeo

736

Pühapäeval, 17.  juunil on Aruküla põhikoolis noorte korraldatud ettevõtmine, kus õpitakse tegema filme ja muusikat.

Idee autor ja eestvedaja on Aruküla kooli 8. klassi õpilane Mikk Tanel Oja. Ta rääkis, et 1. mail, mil valla noorteorganisatsioon MEN pidas oma iga-aastast mõttetalgute päeva, leiti – võiks korraldada noortele midagi sellist, mis huvitaks võimalikult paljusid. Filmi- ja muusikapäeva mõtte pakkus tema.

Päev algab filmispordiga – hommikul kella üheksaks oodatakse koolimajja noori, kes on huvitatud filmide tegemisest. Nad jagatakse gruppidesse, kes käivad ringi ja filmivad, pärast monteeritakse kokku film, mida õhtul kõigile näidatakse.

Päeva ametlik avamine on kell 17. Pärast seda on kavas õpitoad, saab mängida sportmänge, osaleda kunstinurgas. Õpitubades jagavad oma teadmisi kohalikud noored, kes millegagi tegelevad. Näiteks Martin Arusalu räägib, mis on drum´n´bass ja kuidas seda teha, Martin Meius õpetab dub­stepi, Renet Heinla autode joonistamist, Kaspar Aren viib läbi tantsutöötuba ning Egle Liiskmann mängib pilli ja õpetab mõnd seltskonnatantsu.

Õhtul kella 20-22 näidatakse filmispordis valminut ning veel mitmeid erinevaid filme. Filmide vahele esinevad Raasiku valla tantsutrupid ja solistid, avatud on noorte endi kohvik.

Mikk Tanel Oja sõnul on nende ettevõtmisele oodatud kõik Raasiku valla noored, ka huvilised mujalt ning teised, kes tunnevad end noortena.

Eelmine artikkelPuu kukkus sõiduteele
Järgmine artikkelRaasikul avati kunstmuruga jalgpallistaadion