Kolimisautod sõidavad Kiiu mõisa ja Kuusalu köstrimaja vahet

1800
Vähemalt poolteist aastat asub vallamaja taas Kuusalu alevikus – seekord köstrimajas, tervisekeskuses ja endises Lahedas Kohas. Aastatel 1991-1994 oli vallamaja Kuusalus praeguse kunstide kooli ruumides.

Juuni viimase nädalaga peab kogu vallamaja olema Kuusalu alevikku üle kolinud.

Reede, 17. juuni oli viimane päev, kui veel võis vaidlustada Kiiu mõisa renoveerija valimiseks korraldatud riigihanke tulemusi. Kuigi tasapisi viidi majast välja arhiivi, ei saanud suurt asjadepakkimist ette võtta enne, kui oli selge, et vaidlustamist ei järgne ning riigihanke võitnud AS Eviko saab hakata Kiiu mõisas tööle.
Keegi osalenutest tulemusi ei vaidlustanud ning alates käesolevast nädalast hakkavad vallamaja ametnikud mõisast lahkuma. Suurem kolimispäev on kavandatud 22. juunile.
Sotsiaalvaldkonna töötajate uued tööruumid asuvad edaspidi Kuusalus tervisekeskuse teisel korrusel. Sotsiaalhoolekandespetsialist Pilleriin Kurg, haridusspetsialist ja lastekaitsetöötaja Anu Kirsman ning referent Ene Rebane hakkavad tööle Väino Eskeni arhiivimaterjalidega ruumides. Abivallavanem Aare Ets ja vallavalitsuse IT-arendusjuht Peep Abel paigutatakse endisesse psühholoogikabinetti.
Vallamaja teised töötajad hakkavad olema köstrimajas ja selle külge ehitatud endises lasteaias. Köstrimaja ehk noortekeskuse alumisel korrusel paremat kätt asuvad tööle vallavalitsuse sekretär Leelo Konton ja registripidaja Zoja Kostritski. Teisele korrusele nende kohale lähevad raamatupidajad. Teise korruse avatud osasse pannakse töökohad vallavanem Urmas Kirtsile, vallasekretär Maire Lingile ja järelevalvespetsialist Ilmar Pekrile.
Noortekeskuse käsutusse jääb köstrimaja alumisel korrusel vasakut kätt paiknevad ruumid. Vallamaja töötajate ja noortekeskuse tööajad kattuvad enamasti ühe tunni osas – noortele tehakse uksed lahti kella 15st, vallamaja töötajad lahkuvad kella 16st. Allkorrusele trepi ette ehitatakse vaheuks, et poleks vaba pääsu ülakorrusele.
Endise lasteaia, hilisema lastehoiu Lahe Koht ruumidesse seatakse töölauad vallarhitektile Kadi Raudlale, ehitusspetsialistile Ljubov Beglovale, ehitusosakonna referendile Lana Toomvapile, peamaakorraldaja Peeter Raudsepale ning maakorraldusosakonna teenistuse töötajatele Sirje Murule, Enno Tammemäele ja Kairi Rohtmetsale. Veel hakkavad seal olema arendus- ja ehitusspetsialist Tõnu Ammussaar ning volikogu sekretär Raja Kadajas. Majandusspetsialistile-abivallavanemale Madis Praksile ja heakorraspetsialistile Virve Haabsaarele tuleb tööruum ilmselt tervisekeskuse keldrikorrusele.
Et vallakodanikud ja külalised leiaksid õige töötaja asukoha lihtsamalt, lubas vallasekretär Maire Link, et õue pannakse teeviidad. Sündide-surmade registreerimiseks tuleb minna köstrimajja. Vallavalitsuse ja volikogu istungid hakkavad toimuma vallale kuuluvates hoonetes eri piirkondades – koolides, lasteaedades, rahva- või külamajades.
Vallavanem Urmas Kirtsi ütles, et juuni viimane nädal kulub asjade paigaldamiseks, tööruumide sisse seadmiseks, vallamaja töö peaks taastuma alates 4. juulist: „Valla kõik ametnikud hakkavad paiknema 50 meetri raadiuses. Teenuste kättesaamine ei halvene. Hinnu Seafarmile kuuluva endise lasteaia ruumide rendileping on sõlmitud 31. detsembrini 2017 ning usun, et poolteist aastat on piisav aeg ehitajale Kiiu mõisa renoveerimiseks. Siis plaanime mõisa tagasi kolida.“
Vallasekretär Maire Link: „Juulis-augustis on vallamaja töötajad vastavalt graafikule puhkusel, kuid päris töötajata ükski osakond ei jää. Puhkusegraafikud leiab valla kodulehelt ja infot saab ka kantseleist.“
Hiljuti Kuusalu valla noorsootöö koordinaatoriks valitud Krista Allik kommenteeris, et Kuusalu noortekeskusele jääb köstrimajas sisuliselt kaks ja pool ruumi, aga tuleb hakkama saada: „Kindlasti on natuke keerulisem, peame olema leidlikumad. Suuremaid üritusi hakkame ilmselt tegema sellistes kohtades, kuhu mahub rohkem noori.“
Vastavalt konkursile esitatud pakkumusele hakkab vallavalitsus tasuma Hinnu Seafarmilt renditava 140 ruutmeetri eest kuus 2.50 eurot, lisanduvad kommunaalkulud. Köstrimaja kuulub Kuusalu Laurentsiuse kogudusele ning on vallale antud tasuta rendile noorsootöö korraldamiseks. Kogudus on andnud vallavalitsusele nõusoleku kasutada osa ruume ajutiselt vallamajana.
Kiiu mõisa rekonstrueerimine läheb vastavalt riigihanke tulemusele Kuusalu vallale maksma 998 400 eurot. Hoonel taastatakse endine välisilme, ehitatakse tagasi torn, asendatakse vahelaed, mõlemad korrused remonditakse vallamaja töötajate tööruumideks.

Eelmine artikkelPreemia Aruküla Spordiklubile
Järgmine artikkelMilleks meile internet?