Kolga tänavanimede viimane variant

1105

Sel nädalal on veel võimalik teha ettepanekuid Kolga tänavanimede kohta.

Kuusalu vallamajas ja Kolga raamatukogus on teist nädalat välja pandud Kolga tänavate skeem koos planeeritavate nimedega. Kuusalu valla munitsipaalvaraspetsialist Rein Kiisi sõnul on kuni järgmise nädala algseni võimalik teha nende muutmiseks viimaseid põhjendatud ettepanekuid. Kolga tänavanimed on kavas kinnitada Kuusalu vallavalitsuse 19. novembri istungil, seega tuleval neljapäeval.

Kolga alevik on seni olnud tänavanimedeta. Valla munitsipaalvaraspetsialist on tänavanimede valimise ja kooskõlastamisega tegelenud käesoleva aasta algusest. Selle aja jooksul on nimevariante avalikustatud kolmel korral.

Rein Kiis: „Olen rahul, et inimesed on reageerinud väga aktiivselt, praegune variant on kollektiivse töö vili.Arvestasime ideid, mille poolt oli enamus. Ettepanekuid esitati kümneid, kõiki neist ei ole saanud kasutada. Ajalooliselt võib mõni ettepanek olla põhjendatud, kuid olime demokraatlikud ja tegime valiku enamuse soovide järgi.”

Ideid tänavanimede kohta esitati eraisikutelt ja korteriühistutelt, põhjalikult arutati variante maikuus toimunud rahvakoosolekul.

Viimases variandis kannab peatänav paljude kohalike elanike soovil nime Mõisa allee – esialgu oli plaan nimetada Männiku teeks, siis Mõisa puiesteeks.

Algselt Paeväljaks, hiljem Kirbukülaks kavandatud elamurajoon on nüüd majade omanike palvel muudetud Kadakväljaks. Muudetud on ka kõikide kortermajade numeratsiooni.

Jätkuvalt on tänavanimede seas Kullava tee, Leeskõrve tee, Männivälja tee, Saalimäe tee ja Eriku tee.
Täiesti uue asustusüksusena on loodud väikekoht Kolga mõis, mis hõlmab mõisakompleksi. Kuidas hakatakse määratlema sealseid hooneid, selgub edaspidi.  

Eelmine artikkelMehele tungiti kallale
Järgmine artikkelRaasiku vallavanemaks valiti taas ANDRE SEPP