Kolga laadal käis kauplemine ja simman koos

2186
Kolga laada Jõulukodu tiim - KRISTA ALLIK (tagareas vasakult teine) ja tema päkapikud.

Laupäeval oli laadaplatsiks muudetud Kolga tennisehallis päris kitsas, sest rahvast ja esinejaid oli palju.

Kolga elanikud Janne Kerdo ja Andres Heinver ning tenniseklubi MC Kolga juht Urmas Osila korraldasid teist aastat kolmepäevase jõululaada paljude kohalike esinejate ja müüjatega. Reede õhtul mängis tantsuks Lauri Metus, laupäeval Viljo Tamme Bänd.
Külastajaid oli 400. Esinesid Kolga lasteaia ja kooli, Kuusalu Kunstide Kooli, Loksa muusikakooli lapsed; Kuusalu pa­su­nakoor,  Sofia ja Emil Rutiku; ansambel VVV Vihasoost; Kolga rahvatantsijad, Kolgaküla Lainerid.
Avatud olid meisterdamise töötoad. Müüjaid oli kokku 22. Pühapäev oli pühendatud lastele, kõigile küpsetati pannkooke. Kodusvalmistatud mooside võistlusel osales 9 moosi, võitis Sofia Rutiku tehtud maasika-basiiliku moos.
Kolga noortekeskus avas pühapäeval Jõulukodu paljude meisterdamiste ja mängudega. Kolga noortekeskuse juht Krista Allik ütles, et seni on Jõulukodu olnud mõisa valitsejamaja keldris, seekord mindi laadale. Oli rohkem ruumi, lastele väga meeldis. „Abilisi oli palju, toredad abilised olid 4. klassi lapsed, kes aitasid töötubasid läbi viia,“ sõnas Krista Allik.
Ta rääkis veel, et 30 last tegid ära päkapikukatsed, said tunnistused ja punased sokid – neil tuli sooritada kommide täpsusvise sussi, ronida läbi akna, oli ülesandeid teadmiste kontrollimiseks.
Kolga jõululaadal müümas käinud Kristel Kuuse Jõelähtmest kiitis: „Õige jõululaat on just selline, nagu on Kolgas – ostmise ja müügi kõrval ka palju häid emotsioone. Tänasin laada lõpus korraldajaid ja küsisin, kas meil on siin tore, vastuseks kõlas suur „jaa“.“
Janne Kerdo: „Väga  hea tunne on, laat läks korda. Kui pühapäeval laada lõppenuks kuulutasin, ütlesin,  järgmine Kolga jõululaat tuleb 18.-20. detsembril 2015.“

Eelmine artikkelAnija valla turismilogo on Anija Eit
Järgmine artikkel„Saladused“ ja „Suletud uste taga“ võtted Kehras