Kolga kool võõrustas hispaanlasi ja ungarlasi

1037

Külalisi rõõmustas lumi ja külm ilm.

Kolga keskkool osaleb Euroopa Komisjoni Comenius programmist rahastatavas ja loodussäästlikke eluviise tutvustavas rahvusvahelises projektis koos põhikooliga Ungarist ning Hispaaniast Kanaari saartelt.

Projekt algas mullu oktoobris, kui kolme kooli esindajad said kokku Ungari koostööpartneri juures.

Möödunud nädalal kohtusid koolide esindajad Kolgas. Külalisi oli kokku kümme: kaks õpetajat ja õpilast Hispaaniast ning kolm õpetajat ja õpilast Ungarist.

Comeniuse-projekti Kolga kooli kontaktisik, inglise keele õpetaja Kristi Ruse rääkis, et ehkki ilmad olid väga külmad, ei jäänud ükski kavandatud ettevõtmine ära, külalised olid ette hoiatatud ja soojade riietega varustatud: „Meie muretsesime rohkem, et kuidas nad meie külmade ilmadega hakkama saavad. Aga nad pidasid hästi vastu, rõõmustasid lume üle ja olid külmast pigem vaimustatud.“

Külalised olid majutatud Võsule külalistemajja. Esmaspäeval oli Kolga koolis tervituskontsert. Ungarlased ja hispaanlased tutvustasid oma koole ja kodukohta. Koos Kolga võõrustajatega käidi ühel päeval ringsõidul Lääne-Virus Palmses, Oandul, Sagadis ning teisel Ida-Virus. Neljapäeval külastati Kuusalu vallamaja, Kiiu Torni, Kuusalu kirikut ja kunstide kooli ning Balti Spooni. Reedel tutvuti Tallinnaga.

Peeti ka aru, kuidas ühist projekti edasi arendada. Järgmine kohtumine on maikuus Hispaanias.

Kristi Ruse arvas, et sinna läheb Kolga koolist viis inimest. Kuidas sõitjad valitakse, ei ole veel paika pandud.

Eelmine artikkelKaupluses löödi müüjat
Järgmine artikkelVALDO PRAUST ja KADRI VIIRA said aukodaniku tunnistused