„Kodutunde” abil Raasikul tehtud remont on valmis

1749

Raasiku valla ja Kanal 2 saate „Kodutunne” toel tehti remont Raasikul Roosi tänava majas.

Möödunud aasta oktoobris aitas Kanal 2 saade „Kodutunne” osaliselt remontida Raasiku alevikus aadressil Roosi 20 asuvat maja. Kuna selgus, et hädavajalikke remonditöid on vaja teha rohkem, avas vallavalitsus jätkuprojekti rahastamiseks annetuste kogumiseks arvelduskonto.
Kontole kogunes 2350 eurot, täiendavate hädavajalike tööde tegemiseks oli vaja 3000 eurot. Vallavalitsus eraldas puuduoleva 650 eurot reservfondist.
Vallavanem Raivo Uukkivi ütles, et annetusi tegid 10 eraisikut, MTÜ Raasiku Lions, AS Mistra Autex ja Tormi Team Raamatupidamisteenuste OÜ: „Kahjuks ei piisanud sellest rahast majale voodri ehitamise omaosaluseks ja seega otsisime võimalust teha mõni muu vajalik töö samal objektil. „Kodutunde“ meeskonnaga analüüsiti olukorda ja leiti, et tehtu säilitamiseks on vaja ühendada pesuruumi kanalisatsioon kogumismahutiga, seni oli ühendatud vaid köök. Selleks oli vaja kapitaalselt remontida ka pesuruum.”
Vallavanem lisas, et töö sai valmis möödunud nädalal: „Eraldi saadet sellest tööst televisioonis ei tule, kuid maikuus hooaega kokkuvõtvas saates on sellele pühendatud osa loodetavasti sees ning saab tänada annetajaid, kelle panus läks asja ette.”
Kui „Kodutunde” meeskond möödunud sügisel Raasiku vallavalitsusega ühendust võttis, ei vastanud vallavanem kohe jaatavalt, vaid uuris enne tausta: „Samal ajal pöördus vallavalitsuse poole ka päästeameti esindaja, kes teatas, et korstnapühkijalt saadud informatsiooni põhjal tuleb majas lõpetada igasugune kütmine, sest sellele võib järgneda põleng, korsten on amortiseerunud. Vallavalitsuse andmete kogumine lõppeski tõdemusega, et kolme lapsega peret tuleb aidata ning otsustasime projektis osaleda.”
Kuna majal polnud ehitus- ega kasutusluba, tellis vallavalitsus hoone mõõdistusprojekti, vormistas vajalikud load ning andis ajutise peavarju perele nendeks päevadeks, mil kestis aktiivne tööperiood.

Eelmine artikkelAnija valla noorsootöö ümarlauas kõneldi riskinoortest
Järgmine artikkelPudisoo külavanem on THEO KEHLMANN