Kiviloo küla vallateel lõhutud auto remondikulud tasub vald

1250

Kiviloo küla elanik EVE-LIIS REMMELGAS lõhkus 2015 augustis kehvasti hooldatud vallateel oma auto.

Mai alguses otsustas  vallavalitsus rahuldada Kiviloo külavanema Eve-Liis Remmelgase nõude valla vastu – auto remondikulud 583,07 eurot tasub Raasiku vald.
Eve-Liis Remmelgas sõitis mullu 21. augustil Raasiku vallas Kiviloo külas vallale kuuluval teel läbi suure teeaugu ja lõhkus oma auto, õnnetuse fikseeris politsenik.
Külavanem tõdes: „Algselt öeldi, et pole põhjust nõuet rahuldada. Kui asjaga hakkas tegelema advokaat, siis sai asi lahenduse.”
Teelõiku hakati remontima 2016 aprillis, samal ajal tuli otsus kaebuse rahuldamiseks.
Raasiku vallavanem Raivo Uukkivi ütles, et advokaadi sekkumine  ei  puutu  asjasse,  kui  inimene soovib esindajat, on see tema valik: „Kui kahjunõue meieni jõudis, küsisime lisamaterjale, neid ei saabunud pikalt. Nüüd on olemas ja summa saab kompenseeritud.”
Ta lausus, et vallal on leping tee hooldamiseks OÜga Tee ja Tee, nõue läheb firmale edasi: „Töövõtja kasutas kohalikku alltöövõtjat ja oletan, et tema maksab oma halva töö eest ka lõivu. Autot ei lõhutud halvas korras tee pärast, vaid halvasti hooldatud tee tõttu – greiderdaja oli teele lükanud suure kivi.”
Vallavanem märkis, et selliseid kahjunõudeid esitatakse aeg-ajalt vallamajja: „Enamik neist kusagile ei jõua, sest ei suudeta tõestada, et tegu on sellega, mida väidetakse. Lihtsalt käsi pikal küsima tulemise peale ei anna keegi avalikku raha niisama kergekäeliselt välja, dokumenteerimine on oluline.”

Eelmine artikkelNordic Houses juhtivate kaubamärkide raamatus
Järgmine artikkelKehra päev tõi linlased kodudest välja