Kiius ja Kuusalus on kasutatud riiete konteinerid

3713
Kasutatud riiete ja jalatsite konteiner Kuusalus Konsumi kaupluse juures.

Kiius on konteiner jäätmejaamas, Kuusalus Konsumi kõrval.

Kuusalu vallavalitsuse ja MTÜ Riidepunkt koostöös pandi möödunud esmaspäeval Kiiu jäätmejaama kasutatud riiete konteiner. Reedel viidi samasugune konteiner Kuusallu Konsumi kaupluse juurde. Mõlemal konteineril on MTÜ Riidepunkt logod. Kuusalu vald konteinerite eest maksma ei pea, need on pandud tasuta.
Kuusalu valla keskkonnaspetsialist Janne Heredia Gonzales rääkis, et konteineritesse saab viia kasutatud riided ja jalatsid. MTÜ Riidepunkt hakkab konteinereid tühjendama kord nädalas. Riided sorteeritakse sorteerimispunktis, need saadetakse abivajajatele Eestis, aga ka Aafrika riikidesse.
Keskkonnaspetsialist toonitas, et kindlasti tohib konteinereid kasutada otstarbepäraselt, mitte viia sinna olmeprahti. Ta lisas, et rohkem ei ole esialgu plaanis Kuusalu valda riidekonteinereid panna, kõigepaelt vaadatakse, kuidas inimesed hakkavad juba paigaldatud konteinereid kasutama. Olenevalt nõudlusest võib tema sõnul kaaluda lisakonteinerite toomist.
Kui esialgu juhtub Konsumi konteiner täituma kiiresti, seda oleks vaja tühjendada sagedamalt kui kord nädalas, palub ta sellest vallavalitsusse teatada.

Eelmine artikkelSPORDIUUDISED
Järgmine artikkelKuusalu ja Aegviidu vald puuetega laste tugiteenuse projektis