Kiiu piknikul käis 91 peret

989

MTÜ Kiiu Arendus korraldas mõisa pargis lastekaitsepäevale pühendatud perepikniku.

Pühapäeva, 5. juuni pärastlõunal oli Kiiu mõisa ehk vallamaja tagune rahvast täis. MTÜ Kiiu Arendus kutset olid kuulda võtnud 91 peret, kes võtsid kaasa piknikulina ning söögid, paljud ka lapsed. Perepilet maksis 2 eurot, raha läheb jaanitule korraldamiseks.

Kokkutulnuid lõbustasid klounid Piip ja Tuut, kusjuures Tuut saabus kohale vallavanema kabineti akna kaudu. Lastele oli hüppamiseks batuut, tehti näomaalinguid, müüdi õhupalle ja jäätist. Osta sai ühe-euroseid loteriipileteid, iga loos võitis. Auhinnad olid saadud sponsoritelt. Kõik 160 piletit müüdi maha, see summa läheb ettevõtmise kulutusteks.

MTÜ Kiiu Arendus juhatuse esimees Herko Sunts rääkis, et osalema loodeti 50 peret ning rõõmustas, et rahvast tuli palju rohkem: „Kes meiega rääkima tulid, need olid rahul ja arvasid, et ka järgmisel aastal võiks perepikniku teha. Nüüd tuleb kulud ja tulud läbi rehkendada, kuna MTÜ on varasemate ettevõtmistega raha kogunud, siis päris miinusesse ei tohiks minna.“

Järgmisena teeb Kiiu Arendus mõisapargis jaanitule. Seda toetatakse vallaeelarvest 319,56 euro ehk 5000 krooniga. Otsitakse veel sponsoreid, kes on nõus toetama. Kiiu Arenduse tänavustele ettevõtmistele annavad toetust paljud kohalikud ettevõtted. Juuli lõpus korraldatakse rattaretk, augustis tuleb kohvikute päev, septembris teopäev, aasta lõpus jõulupidu.

Herko Sunts: „Teeks veel rohkem, kui oleks inimjõudu ja kapitali. Meie seltskond on niivõrd muhe, saame kokku, viskame nalja.“

Perepikniku korraldustoimkonnas olid Piret ja Jaanus Kamber, Monika Soosaar, Sven Viilmaa, Urmas Kirtsi, Herko Sunts, Lembit Nikker, peopäeval abistasid Maire Link, Anett Seliin Hunt ja Kalle Armväärt.

Perepileti ostnute vahel loositi välja ajakirja Pere ja Kodu aastatellimus ning Sõnumitooja poolaastatellimus.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Kiiu alevikus
Järgmine artikkelHarju maavanem ÜLLE RAJASALU külastas Raasiku valda