Anija kodukandi­päeval prantsuse kultuur

920

MTÜ Koostöökoda vabatahtlik FLORENCE VALENDUC koostas prantsuse kultuuri tutvustava programmi.

Reedel, 11. juunil toimub XVI Anija valla kodukandipäev, mis esmakordselt on väljaspool Kehrat – Anija mõisa pargis. Peale paljude muude tegevuste on kodukandipäeva külalistel võimalus osa saada prantsuse kultuurist.

MTÜ Koostöökoda Prantsusmaalt pärit vabatahtliku Florence Valenduci eestvedamisel on kokku pandud programm, mis annab aimu prantsuse kultuuri erinevatest külgedest. Informatsiooni Prantsusmaa kohta saab selleks avatud telgist. Näiteks tutvustatakse, kuidas minna Prantsusmaale õppima.

Kodukandipäevale oli kutsutud ka Prantsusmaa suursaadik Eestis – Frederic Billet, kuid temal on sel päeval teisi toimetusi. Kohal on Prantsuse Kultuurikeskuse esindajad, kes toovad infomaterjale ja on valmis vastama huviliste küsimustele.

Kodukandipäeva kavas toimub ka petanque võistlus, mis on Prantsusmaal väga populaarne vabaaja veetmise viis. Degusteerimiseks pakutakse prantsuse veine ja roogi. Veine saab maitsta kohapeal ning osta kaasa.

MTÜ Koostöökoda liikmed ja vabatahtlikud teatrihuvilised esitavad prantsuse kirjaniku Milan Kundera näidendi  „Jaques ja tema isand“. Lavastus on eestikeelne.

Ida-Harju Karjäärikohviku karjääri- ja noorteinfospetsialist Annely Aasalaid selgitas, et plaan oli teha prantsuse kultuuri tutvustav päev, kuid kuna kodukandipäev korraldatakse seekord Anija mõisas, otsustati kaks ettevõtmist ühendada: „Tahtsime esinema kutsuda ka mõne prantsuse bändi, kuid see idee jäi kahjuks rahapuudusel teostamata. Kui leidub soovijaid, on kodukandipäeval võimalik õppida prantsuse tantse ja muud põnevat.“

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Kiiu alevikus
Järgmine artikkelHarju maavanem ÜLLE RAJASALU külastas Raasiku valda