Kiiu perepiknikul päästeti Tornitüdruk kurvastusest

3749
Torti lõikavad Prints (JAANUS  KAMBER) ja Tornitüdruk (KARIN TEN­SING), kommenteerib Jutustaja (JOONAS PÜRG).

MTÜ Kiiu Arendus korraldas kuuendat aastat lastekaitsepäeva tähistamiseks perepikniku koos lasteetendusega.

Hoolimata möödunud pühapäeva hommikul olnud jahedast ilmast ja tuulest, olid Kiiu torni juures perepiknikul kümmekond peret ning rahvast tuli tasapisi juurde.
Seekord mängis Karin Tensing kuningatütar Tornitüdrukut ja Jaanus Kamber Printsi, Joonas Pürg oli Jutustaja. Etendati muinasjuttu, kuidas Tornitüdruk oli nukker, hoolimata mitmetest kosilastest ei olnud kordagi naeratanud. Teda püüdsid lõbustada noored artistid tsirkusestuudiost Folie. Alles siis, kui üle mitme maa ja mere saabus Prints, leidis Tornitüdruk naeru, õnnelik pruutpaar jagas piknikulistele pulmatorti.
Muinasloo tegevuskava ja osatäitjate jutu mõtlesid välja Kiiu Arenduse liikmed ühistööna.  Proove teha ei jõutud, esineti improteatrina.
Lisaks Kiiu noortele peredele oli perepiknikule tulnud lastega peresid Hirvlist, Kodasoost, Kuusalust. Emad-vanaemad jutustasid, et lastekaitsepäeva tähistamine Kiiu mõisapargis või torni juures on juba saanud traditsiooniks, lapsed ootavad seda. Eriti meeldib lastele, kui saavad ise liigutada – pargis asju otsida, ringmänge mängida.
Mullu peeti perepiknikul Mõmmi sünnipäeva, tänu sellele ütles mõnigi laps veel hiljuti, kui tornist mööda sõideti, et see on karumõmmi koht. Ülemöödunud aastal pidutseti pargis koos Puhhi, Iiahi ja tema teiste sõpradega.
Väikesed tüdrukud kiitsid nüüd, et neile meeldisid kuningatütar ja tema troon ning vahvad olid ka noored tsirkuseartistid, kes oskasid žongleerida ja tegid akrobaatilisi trikke.
Peo lõpuks tuli päike pilve tagant välja, koju ei kiirustatud. Pulmatort, mida oli kokku 15 kilo­grammi, söödi peaaegu ära.
Heddy Veeleid Kodasoost kiitis, et kodule lähedal on üritus, kus saab käia koos lastega ja tasuta: „Oleme ikka osalenud. Me ei märganud seekord reklaami, mu ema helistas kella kümne paiku, et perepiknik toimub, kas lähete. Lapsed olid õnnelikud, kui sellest kuulsid, kell 11 olime Kiius kohal. Väga hea, et Kiiu Arendus siin korraldab, jaanitulel oleme Kiius käinud, jõuluüritusi tehakse.”

Eelmine artikkelSõnumitooja 8. juuni lehes
Järgmine artikkelÜritusterohke nädalavahetus