Kiiu mõis on peidetud varikatuse alla

4117
Kiiu mõis neljapäeval, 8. detsembril.

Senisest mõisahoonest jäävad alles välisseinad ja sisesein.

Kiiu mõisa peahoone renoveerimistööd on jõudnud etappi, kus kogu ehitis on kaetud vettpidava varikatusega. Eelmisel nädalal olid metallkonstruktsioonid paigas, kinnitati kattematerjali.
ASi Eviko objektijuht Heino Põldsepp ütles, et maja katus on täielikult maha võetud, et töödega jätkata, tuleb kogu hoone katta talve ajaks varikatusega: „Peame kaitsma vihma, lume ja tuule eest, muidu ei saa ehitustegevusega edasi minna.“
Esmaspäevase seisuga oli veel alles katuse puitkarkassi, kuid ka see lammutatakse, objektijuhi sõnul jäävad Kiiu mõisast kasutusse vaid välisseinad ja sisesein – kõik muu on kahjustunud. Esialgse hinnangu järgi ei osatud nii suurt lammutustegevust ette näha.
Kilega kaetud mõisahoone kohta on küsitud, kas tehakse nagu üllatusmunaga – kui kate maha võetakse, ilmub välja valmisehitatud ja ülevärvitud maja.
Heino Põldsepp lausus, et päris nii ei plaanita. Kui kevadel ilmad ilusamad, võetakse kate maha, et teha fassaaditöid. Ta avaldas lootust, et varikatuse panek ei pikenda ehituseks kuluvat aega.
Kiiu mõis peaks valmima tuleva aasta sügiseks. Kuusalu vald võtab tööde eest tasumiseks 1 miljon eurot laenu.

Eelmine artikkelSõnumitooja 14. detsembril
Järgmine artikkelRaasiku puidutootja on lagunemisohtlikus raudteehoones hädas varastega