Kiiu lasteaia personal läheb uude majja 25. augustist

6087
Kiiu lasteaed on peaaegu valmis. Tehtud on uus jalgtee, parkla, õuealal haljastus ja teerajad.

Vastvalminud lasteaiamajas käivad viimased viimistlustööd, alanud on mööbli paigaldus.

Kiiu lasteaia personal kogunes esimesele ühisele tööpäevale esmaspäeval, 18. augustil Kuusalu vallamajas Kiiu mõisas. Esialgsete plaanide järgi pidi sel ajal käima vastvalminud lasteaias ruumide ettevalmistus, mööbli ning muu inventari ja vahendite paigaldamine. Praegu on olukord selline, et kohtkindlat mööblit pannakse majas paika küll, aga samal ajal toimetavad seal veel ehitajad.
Kiiu lasteaia Kiigepõnn direktor Juta Koppel kinnitab, et lasteaed avatakse, nagu on lubatud, esmaspäeval, 1. septembril. Plaan oli moodustada oma töötajate lastest eel- ehk proovirühm, kutsuda juurde veel lapsi, et nädal varem, alates 25. augustist, katsetada, kuidas köök ja kogu maja töötab. See jääb nüüd ära, sest tehakse veel viimistlustöid.
Direktor lubab, igal juhul läheb ta koos töötajatega 25. augustist uude majja ning antakse endast kõik, et 1. septembril saaksid rühmad alustada tööd. Lasteaia vanematele toimub üldkoosolek  27. augustil kell 17.15 lasteaia aatriumis.
„Teeme esialgu lasteaia töötajatele vallamaja saalis koolitusi, käime piknikul, tutvume lasteaedadele mõeldud e-keskkondadega. Minu ajutises kabinetis vallamaja teisel korrusel on töölauad ka õppejuhil, perenaisel, peakokal,“ rääkis direktor.
Ta lisas, et personal on komplekteeritud, leitud terviseedendaja ning majahoidja-töömees. Puudu on  logopeed,  kuna  keegi  ei kandideerinud.    Ilmselt   tuleb   hakata logopeediteenust sisse ostma. Kavas on avada lasteaias beebikool.
Selle nädala esmaspäeva seisuga oli 3-4aastaste laste rühmas veel kaks kohta vaba, kõik teised rühmad on komplekteeritud. Kiiu Kiigepõnni lasteaed avatakse 6 rühmaga, kus kokku on 101 last. Töötajaid on 28.
Kuusalu abivallavanem Tõnu Ammussaar kommenteerib, et viimased nädalad on olnud väga keerulised, kuna mitmed tööd käivad korraga ja segavad üksteist: „Ehitaja teeb viimaseid häälestustöid ja ehituslõppu on jäänud vaegtööde lõpetamine ning sisseehitatava  mööbli ja köögitehnika paigaldus. Kogu mööbel pannakse paika 25. augustiks, siis hakkavad lasteaiatöötajad tegema ettevalmistusi maja avamiseks esimesel septembril. Ettevalmistuseks oli esialgu planeeritud rohkem kui üks nädal, aga usun, et saame hakkama ka ühe nädalaga.“
Ta lisab: „Vaatamata tekkinud raskustele ja tööde venimisele on valmimas lasteaed, kus iga detail on läbimõeldud, et keskkond, kus lapsed viibima hakkavad, oleks ilus mugav ja turvaline.“