Kiiu lasteaia ehitus algab paari nädala pärast

6087
Vallaarhitekt TIINA SKOLIMOWSKI, vallavanem URMAS KIRTSI, Filkesteri tegevjuht MARGUS RAUDSEPP ja ehitusinspektor LJUBOV BEGLOVA.

Kuusalu vallavalitsus ja OÜ Filkester allkirjastasid lepingu Kiiu lasteaia ehitamiseks.

Esmaspäeva, 19. novembri hommikul kirjutasid Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi ja OÜ Filkester tegevjuht Margus Raudsepp alla lepingule, millega pannakse paika mõlema poole kohustused seoses Kiiu lasteaia ehitamisega. Lepingu järgi peab lasteaed olema valmis hiljemalt augustiks 2014.

OÜ Filkester võitis ehitaja riigihanke, kus oli pakkujaid kokku 12. Projekti kogumaksumus on 2 230 561,13  eurot. Sellest 85 protsenti ehk 1 895 976,96  eurot annab riik KOITkavast. Kuusalu valla omaosalus on 15 protsenti – 334 584,17 eurot.

Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi ütles, et vallavalitsuse poolelt võiks ehitus alata kohe pärast seda, kui sel reedel valitakse riigihanke tulemusena välja lasteaia ehituse järelevalvaja.

Margus Raudsepp arvas, et mullatöödega tehakse algust paari nädala pärast: „Kui palju sel aastal jõuame ära teha, sõltub ilmast ehk sellest, kui kiiresti maa-alustest töödest kõrgemale jõuame. Esmalt teeme trassid ja vundamendi. Kuna läheme talvele vastu, siis võibolla peab ehituse ka paariks kuuks seisma panema. Mõistlik on ehitada lasteaed valmis võimalikult kiiresti, aga mitte kiirustades. Majakarbi ehitame oma jõududega, mõnes spetsiifilisemas osas peame kasutama alltöövõtjaid, kuid need on kindlad koostööpartnerid, soss-seppi me appi ei võta.“

Ta märkis, et ehitusmehi on firmas nii Kuusalu vallast kui ka kaugemalt.

Filkester ootas tema sõnul Kiiu lasteaia riigihanget, kuigi polnud selge, kas firma vastab esitatavatele tingimustele. Kui selgus, et ka nemad võivad kandideerida, oli otsus langetatud.

Margus Raudsepp lisas, et 1997. aastal asutatud Filkesteri võib pidada Kuusalu valla juurtega ehitusettevõtteks, mille omanikud on tema ja Agur Fuchs.
Mõlemad omanikud on pärit Kuusalu vallast.

„Meie ettevõte on kasvanud aastatega alltöövõtjast peatöövõtjaks ning kolisime oma kontori Kuusalust üle Rae valda. Eesti ehitusturul oleme pigem väikeettevõte, isegi mitte keskmine,“ sõnas ta.

Kuusalu vallas on Filkester ehitanud Kolgaküla rahvamaja, remontinud Pärispea seltsimaja, rajanud Kuusalu külasse Käli elamukvartali, renoveerinud Kiiu 47 kortermaja, remontinud Kuusalu keskkoolis.

Lõpetamisel on Kehra gümnaasiumi hoone fassaaditööd, käsil veel kolme kortermaja rajamine Tallinnas Haaberstis Tähekodu elurajoonis ning Rae vallas büroo-laohoone.

Vallavanem Urmas Kirtsi tõdes pärast lepingu allkirjastamist, et Kiiu lasteaia ehitamiseks tehtud eeltööd on lõpuks ometi ühelpool: „Selle nimel on töötatud  ligi kümme aastat. Loodame, et ehitaja teeb lasteaia kvaliteetselt ja kiiresti valmis ning 2014 sügisel kaob Kuusalu vallas lasteaiakohtade probleem. Tänan kõiki, kes on aastate jooksul tegutsenud selleks, et võisime nüüd ehituslepingule alla kirjutada. Töö jätkub, vallavalitsuse esindajad hakkavad kogu aeg olema ka ehitus­protsessi juures.“

Vald taotles Kiiu lasteaia ehituseks riigilt raha 2007. aasta KOIT kavast, kuid siis see rahastamisnimekirja ei mahtunud. Kiiu lasteaed pandi KOIT kava eelisnimekirja 2009. aastal, ent lõplik otsus langetati eelmisel aastal, sest Loksa linn vaidlustas nimekirja kohtus.

Kiiu lasteaia projekteeris Projekt O2. Majja tuleb 6 rühma kokku 112 lapsele.

Kuusalu vallas on lasteaiakohtadest suur puudus. Kuusalu lasteaia Jussike järjekorras on sel sügisel 120 last, kes pandaks sinna kohe, kui oleks kohti.

Eelmine artikkelNaine sai pihta aknasse loobitud kividega
Järgmine artikkelKehralasi oodatakse ÜVKga liituma