Keskkonnaamet pakub koolidele prügiennetusprogramme

648

Keskkonnaamet pakub üldhariduskoolidele prügiennetus-programme. Programmid kujundavad elukeskkonda säästvat ja loodusvarasid säilitavat mõtteviisi.

Mõistlik tarbimine, ühekordse kasutusega toodete ja pakendite vältimine,  asjade kasutusea pikendamine neid hooldades, parandades ning uuele ringile aidates on tegevused, mis aitavad vähendada tekkivate jäätmete kogust. Prügilasse ladestamine ei ole peamine jäätmekäitlusviis.

Õppeprogrammis saavad osaleda 3 klassitäit õpilasi igast maakonnast. Programmi raames saab külastada piirkonna taaskasutuskeskust, ringluspoodi või jäätmejaama, õppida nippe, kuidas muuta igavaks muutunud riietusese uueks ja huvitavaks ning koguda jäätmetekke vähendamise tarkusi.

Programme viivad läbi Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialistid. Õppe-programmis osalemine, sh bussitransport, on tasuta. Projekti rahastab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Täpsemat infot programmis osalemise võimaluste kohta saab oma maakonna keskkonnahariduse spetsialistilt, kelle kontaktandmed leiab kodulehelt www.keskkonnaamet.ee

Prügiennetuskampaania raames jagatakse osalejatele jäätmeteemalisi õppevahendeid–jäätmetekke vähendamise lauamänge ja pakendisorteerimismängu „Ferda sorteerib pakendeid“.

Õppematerjalidega on võimalik tutvuda Keskkonna­ameti kodulehel www.keskkonnaamet.ee/index.php?id=11071. Keskkonnaameti keskkonnaharidusliku tegevusega saab tutvuda kodulehel http://www.keskkonnaamet.ee/index.php?id=10721

Lisainfo:
Merle Kiviselg, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist, tel 5560 2292, merle.kiviselg@keskkonnaamet.ee.