Teeme Ära talgupäev tuleb 4. mail

950

Teeme Ära üle-eestiline talgupäev sai alguse 2008. aasta prügikoristusaktsiooni ja 2009. aasta mõttetalgute järel 2010. aastal. Nüüd saab iga kogukond, ühendus või aktiivne kodanik ise otsustada, mis vajab ärategemist, korraldada selleks talgud ning kutsuda teised kaasa. 2012. aasta talgupäeval korraldati üle Eesti 1241 talgut kokku 32 000 osalejaga.

Talgupäeva eesmärk on edendada ettevõtlikkust ja aktiivset eluhoiakut, parandades seeläbi meie ühist elukeskkonda ja kodanikuühiskonda ning tugevdades kohalikke kogukondi. Teeme Ära tänavune talgupäev toimub mai esimesel laupäeval 4. mail.

Kõik talgud saab alates 6. märtsist kanda üle-eestilisele talgukaardile. Selleks tuleb täita lihtne vorm kodulehel www.teemeara.ee. Seega on paras aeg mõelda, mis minu kodukandis tänavu tegemist vajaks. Oodatud on nii värsked talguideed kui pikema talgutraditsiooniga külad, linnad ja ühendused. Aprilli keskpaigast kutsume kõiki eestimaalasi endale sobivaid talguid valima ja osalejana kirja panema.

Iga talgud kirja pannud talgujuht saab talgupäeva eel stardipaketi, kuhu on koondatud abivahendeid talgupäeva korraldamiseks: esmaabitarbed, töökinnaste varu, värvipott, ehitus- ja aiapoe sooduskupong, kevadised seemned, kriisijuhend, kuulutused, Talguhundi kleebised, tee, šokolaad ning talgulugude CD ja ajaleht Talguline.

Oluline info töötutele
Kui Teeme ära talgutööle registreerivad end osalema töötukassas töötuna arvel olevad isikud, palume teil kindlasti sellest ka töötukassat teavitada. Sel juhul saab isik kirja positiivse linnukese aktiivsuse eest, täienduse CV-sse ning töötukassa võimaldab osaletud päeva eest sõidutoetust ja väikest päevastipendiumi.
Talgutööl osalemist tasustab töötukassa ühe päeva eest.

Talgute heaks kordaminekuks on igas maakonnas teie jaoks abikäed ehk maakondlikud koordinaatorid, kelle poole võib pöörduda küsimuste ja ettepanekutega.

Info www.teemeara.ee.