Põhja-Eesti Päästekeskus avab õpitoad kolmanda klassi õpilastele

943

Põhja-Eesti Päästekeskuse ennetustöö büroo korraldab 14. veebruarist 20. märtsini Tallinna ja Harjumaa koolide kolmandate klasside õpilastele tuleohutusalase koolituse. Tunnid toimuvad üheteistkümnes päästekomandos.

Koolituste arv on piiratud. Klasside eelregistreerimine algas 24. jaanuaril ja lõpeb 31. jaanuaril. Koolitused on kord nädalas teisipäeval või neljapäeval kell 10 ja 13 Loksa, Paldiski, Muuga, Keila, Kose, Assaku, Mustamäe, Kesklinna, Lilleküla, Kopli ja Pirita komandos, kus on sisustatud õpitoad teoreetilise ja praktilise tuleohutusõppe läbiviimiseks.

Kuni kahe tunni jooksul annavad ennetustöö büroo spetsialistid lastele ülevaate elus ettetulevatest ohuolukordadest, selgitavad õiget käitumist ja tegutsemist tulekahju korral ning mängivad läbi peamised tulekahjude tekkepõhjused.

Lastele saab selgeks, mis võib juhtuda, kui põlev tuletikk kukub kergelt tuld võtvale materjalile, nagu paber, vaip või lihtsalt põrand, kui põlev küünal on asetatud ebakindlale alusele või kui toit läheb pliidil kõrbema.

Lapsed õpivad suhtlema hädaabinumbril 112 kõne vastu võtnud häirekeskuse päästekorraldajaga, saavad teadmisi suitsuanduri, tulekustutusteki ja tulekustuti vajalikkuse ning käsitsemise kohta ning tutvuvad ka päästjate eririietuse ja –tehnikaga.

Üle-eestiline ennetusprojekt „Tean tulest“ sai alguse 2008. aastal ja on suunatud 1.-3. klassi õpilastele. Kolme aasta jooksul on Põhja-Eesti Päästekeskuse tegevuspiirkonnas tuleohutusalase koolituse läbinud enam kui 4000 kolmanda klassi last.

Et koolitusel osaleda, on  vajalik eelregistreerimine 31. jaanuarini. Registreerimisel tuleb kindlasti märkida kooli kontaktisiku nimi ja telefoninumber.

Registreerimine:
Tallinna koolid – Galina Ozdoba, Põhja-Eesti Päästekeskuse ennetustöö büroo peaspetsialist, e-posti aadress galina.ozdoba@rescue.ee, telefon 667 6691.
Harjumaa koolid – Kairi Kilp, Põhja-Eesti Päästekeskuse ennetustöö büroo juhtivspetsialist, e-posti aadress kairi.kilp@rescue.ee, telefon 667 6687.

Eelmine artikkelMobiiltelefoni vargus
Järgmine artikkelVALDO PRAUST on Anija valla aukodanik