Kehras varastatakse lilli ja kilekotte

1130

Anija vallavalitsus on hädas vargustega.

Anija vallamaja töötajatele teeb muret, et Kehrasse istutatud taimed varastatakse ära. Kevadeti istutatakse Anija vallavalitsuse initsiatiivil linna lilleklumpidesse võõrasemasid. Klumpe leidub mitmel pool – Anija vallavalitsuse ja Kehra kunstidekooli ees, ausammaste juures ja mitmel pool mujal. Eelmisel nädalal oli Kreutzwaldi tänav 2 asuva vallamaja eest suur osa istutatud võõrasemadest välja kaevatud ja ära viidud. 

Anija vallasekretär Annika Voosel on inimeste käitumisest nördinud: „Peaaegu pooled taimed olid klumpidest ära võetud ja see pole esimene kord. Ka varasematel aastatel on Kehra kunstidekooli eest lilli välja kaevatud ja maha loobitud.“

Siis oli tegemist huligaansusega, ent seekord vargusega. Kunstidekooli esist sel aastal puututud ei ole, sest sinna sai hiljaaegu paigaldatud valvekaamera.

Kehrasse seati hiljuti koera­omanikele prügikastid koos kilekottidega, et nad saaksid koristada oma lemmiku järelt. Kotid on kinnitatud lukustatud alusele, kuid sellegipoolest olid esimesel päeval kilekotid viimseni ära varastatud.

Annika Voosel lausus, et ei saa aru, mida inimesed mõtlevad, kui teevad selliseid asju: „Mul tekkis kohe alguses kartus, et keegi viib kilekotid endale koju ja nii läkski. Kohati tundub, et Kehras ei ole üldse mõtet midagi korda teha. Lilled ja kilekotid olid pandud ju selleks, et inimestel oleks kenam ning puhtam linnaruum, aga nemad ei hooli sellest, varastavad või lõhuvad.“

Ta lisas, et tehakse ka muid huligaansusi, näiteks on teadetetahvlid alatihti välja kistud ja ära lõhutud. Prahi maha loopimine on tema sõnul samuti tavaline – Teeme Ära talgute raames koristas Kehra noortevolikogu linna, juba  järgmise nädala keskel oli mitmes kordatehtud kohas prahti maha loobitud.

Anija vallavanem Tiit Tammaru: „Kui keegi äkki märkab vargust, võiks sellest teavitada ka vallavalitsust.“

Eelmine artikkelKulupõleng Kolgakülas
Järgmine artikkelLahemaa rahvuspargil täitub 1. juunil 40 aastat